Mutterdragare Makita LXT DTW1002Z 18V utan Batteri
Topptestad
6 345 kr
4 921 krSpara 22 %Kampanj

LXT DTW1002Z 18V utan Batteri
4 921 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Kolborstfri 18V mutterdragare med 1/2" verktygsfäste och batteriindikator. 229 mm lång och med ett vridmoment på 1000 Nm. Maskinen har ett skyddssystem som förlänger batteriets livslängd genom att stänga av maskinen när batterinivån blir för låg.
Varumärke
MakitaBeskrivning
Kolborstfri 18V mutterdragare med 1/2" verktygsfäste och batteriindikator. 229 mm lång och med ett vridmoment på 1000 Nm. Maskinen har ett skyddssystem som förlänger batteriets livslängd genom att stänga av maskinen när batterinivån blir för låg.
- Extra bred upphängningskrok.
- LED-belysning för att ge god sikt på arbetsstycket.
- Z - modell levereras utan batteri och laddare. Kolborstfri motor
- Max vridmoment slag 300 / 600 / 1000 Nm
- Varvtal (min-1) 0-900 / 1000 / 1800
- Antal slag (min-1) 0-1800 / 2000 / 2200
- Verktygsfäste 1/2 "
- Kapacitet: standardbult M12-M30
- Kapacitet: höghållfastbult M10-M24
- Ljudeffektnivå 108 dB(A)
- Ljudtrycksnivå 97 dB(A)
- Buller mättolerans (K-faktor) 3 dB(A)
- Vibrationsnivå: fixeringsbult 18,0 m/sec²
- Vibrationstolerans (K-faktor) 1,5 m/sec²
- Vikt med standardbatteri 3,6 kg
- LED-belysning för att ge god sikt på arbetsstycket.
- Z - modell levereras utan batteri och laddare. Kolborstfri motor
- Max vridmoment slag 300 / 600 / 1000 Nm
- Varvtal (min-1) 0-900 / 1000 / 1800
- Antal slag (min-1) 0-1800 / 2000 / 2200
- Verktygsfäste 1/2 "
- Kapacitet: standardbult M12-M30
- Kapacitet: höghållfastbult M10-M24
- Ljudeffektnivå 108 dB(A)
- Ljudtrycksnivå 97 dB(A)
- Buller mättolerans (K-faktor) 3 dB(A)
- Vibrationsnivå: fixeringsbult 18,0 m/sec²
- Vibrationstolerans (K-faktor) 1,5 m/sec²
- Vikt med standardbatteri 3,6 kg
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Makita |
| Art.Nr. | 4000028546 |
| Produkttyp | Mutterdragare |
| Driftkälla | Batteri |
| Spänning | 18 V |
| Längd | 229 mm |
| Version | Utan batteri och laddare |
| Bredd | 91 mm |
| Höjd | 289 mm |
| Användningsområde | PRO |
| Färg | Blå |
| Tillverkarens Art.Nr. | DTW1002Z |
| Batteriserie | LXT |
| Topptestad | Ja |
| Bullernivå | 3 |
| Ljudnivå | 108 |
| Ljudtrycksnivå Inomhus | 97 |
| EAN-nr | 0088381803397 |


