Bilningshammare Makita LXT DHK180Z utan Batteri
7 899 kr
5 349 krSpara 32 %Kampanj

LXT DHK180Z utan Batteri
5 349 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bilningshammare Makita DHK180Z utan Batteri är en kraftfull bilningshammare med aktiv vibrationsdämpning och en slagkraft på 3,1 joule. Den är avsedd för att t.ex. lossa kakelplattor i samband med badrumsrenovering samt för andra bilningsarbeten. Huggmejseln är justerbar i 12 olika vinklar. OBS! Levereras utan batteri och laddare.
Varumärke
MakitaBeskrivning
Bilningshammare Makita DHK180Z utan Batteri är en kraftfull bilningshammare med aktiv vibrationsdämpning och en slagkraft på 3,1 joule. Den är avsedd för att t.ex. lossa kakelplattor i samband med badrumsrenovering samt för andra bilningsarbeten. Huggmejseln är justerbar i 12 olika vinklar. OBS! Levereras utan batteri och laddare.
Övrigt
- Levereras utan mejslar
- Mejseln justerbar i 12 positioner
- Variabel hastighetskontroll
- Vibrationsdämpande handtag för bekvämare arbete
- Z-modell levereras utan batteri och laddare
Teknisk specifikation
- Slagkraft: 3,1 J
- Antal slag: 0-3200 min¹
- Spänning 18 V
- Vikt med standardbatteri: 3,3 - 3,6 kg
- Ljudtrycksnivå: 83 dB(A)
- Buller mättolerans (K-faktor): 3 dB(A)
- Vibrationsnivå: bilning 4,5 m/sec²
- Vibrationstolerans bilning (K-faktor): 1,5 m/sec²
- Mått (LxBxH): 368x86x211 mm
- Kolborstfri motor
- Li-ion batteri 18V
- Skyddssystem för batteri
- Spänning LXT
- Anpassad för SDS-PLUS bits
- Levereras utan mejslar
- Mejseln justerbar i 12 positioner
- Variabel hastighetskontroll
- Vibrationsdämpande handtag för bekvämare arbete
- Z-modell levereras utan batteri och laddare
Teknisk specifikation
- Slagkraft: 3,1 J
- Antal slag: 0-3200 min¹
- Spänning 18 V
- Vikt med standardbatteri: 3,3 - 3,6 kg
- Ljudtrycksnivå: 83 dB(A)
- Buller mättolerans (K-faktor): 3 dB(A)
- Vibrationsnivå: bilning 4,5 m/sec²
- Vibrationstolerans bilning (K-faktor): 1,5 m/sec²
- Mått (LxBxH): 368x86x211 mm
- Kolborstfri motor
- Li-ion batteri 18V
- Skyddssystem för batteri
- Spänning LXT
- Anpassad för SDS-PLUS bits
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Makita |
| Art.Nr. | 4000040614 |
| Produkttyp | Bilningshammare |
| Driftkälla | Batteri |
| Spänning | 18 V |
| Längd | 368 mm |
| Version | Utan batteri och laddare |
| Bredd | 86 mm |
| Höjd | 211 mm |
| Användningsområde | PRO |
| Färg | Blågrön |
| Fäste | SDS-Plus |
| Batteriserie | LXT |
| Tillverkarens Art.Nr. | DHK180Z |
| Slagkraft | 3,1 J |
| Bullernivå | 3 |
| Ljudnivå | 94 |
| Ljudtrycksnivå Inomhus | 83 |
| EAN-nr | 0088381891424 |


