Plasmaskärare JASIC pro plasma cut 80
26 125 kr

pro plasma cut 80
26 125 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

JASIC Pro Plasma Cut 80 är en professionell avancerad plasmaskärare utrustad med den senaste IGBT-tekniken. Teknologiskt avancerad plasmaskärare som är extremt användarvänlig och erbjuder pålitlig skärprestanda. Denna användarvänliga plasmaskärare ger ett smidigt och snabbt kvalitetssnitt på upp till 25mm godstjocklek samt 30mm "skrotsnitt". 40% intermittens vid 80A. Luftförbrukning 200 L/minut vid 5 Bar. Levereras komplett med plasmabrännare 5m samt återledare. Maskinen omfattas också av JASIC:s fantastiska 5 års garanti.
Varumärke
JASICBeskrivning
JASIC Pro Plasma Cut 80 är en professionell avancerad plasmaskärare utrustad med den senaste IGBT-tekniken. Teknologiskt avancerad plasmaskärare som är extremt användarvänlig och erbjuder pålitlig skärprestanda. Denna användarvänliga plasmaskärare ger ett smidigt och snabbt kvalitetssnitt på upp till 25mm godstjocklek samt 30mm "skrotsnitt". 40% intermittens vid 80A. Luftförbrukning 200 L/minut vid 5 Bar. Levereras komplett med plasmabrännare 5m samt återledare. Maskinen omfattas också av JASIC:s fantastiska 5 års garanti.
Egenskaper
| Varumärke | JASIC |
| Art.Nr. | JP-81 |
| Produkttyp | Plasmaskärare |
| Spänning | 400 V |
| Längd | 555 mm |
| Bredd | 210 mm |
| Höjd | 415 mm |
| Säkring | 14 A |
| Ström | 20-80 A |
| Skyddsklass | IP21S/F |
| EAN-nr | 5051388261400 |

