Svets JASIC arc 250 MMA - lift TIG 380V
11 500 kr

arc 250 MMA - lift TIG 380V
11 500 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

JASIC Arc 250 invertersvets med dubbelspänning 380V MMA (Stick) är utrustad med den senaste IGBT-tekniken för förbättrad effektivitet och underhåll. Denna tekniskt avancerade invertersvets erbjuder PFC-teknik som ger energibesparande fördelar för användaren. Utmärkta svetsegenskaper med alla elektrodtyper upp till 5,0mm. 40% intermittens vid 380A. Arc 250 erbjuder även lift TIG-svetsfunktioner vilket gör det till ett idealiskt val för underhåll och lätt tillverkning. Levereras kompl. med svetskabelset 3m. Maskinen omfattas också av JASIC:s fantastiska 5 års garanti.
Varumärke
JASICBeskrivning
JASIC Arc 250 invertersvets med dubbelspänning 380V MMA (Stick) är utrustad med den senaste IGBT-tekniken för förbättrad effektivitet och underhåll. Denna tekniskt avancerade invertersvets erbjuder PFC-teknik som ger energibesparande fördelar för användaren. Utmärkta svetsegenskaper med alla elektrodtyper upp till 5,0mm. 40% intermittens vid 380A. Arc 250 erbjuder även lift TIG-svetsfunktioner vilket gör det till ett idealiskt val för underhåll och lätt tillverkning. Levereras kompl. med svetskabelset 3m. Maskinen omfattas också av JASIC:s fantastiska 5 års garanti.
Egenskaper
| Varumärke | JASIC |
| Art.Nr. | JA-250 |
| Produkttyp | MMA |
| Spänning | 380 V |
| Längd | 430 mm |
| Bredd | 168 mm |
| Höjd | 312 mm |
| Säkring | 13,4 A |
| Ström | 20-250 A |
| Skyddsklass | IP21/F |
| EAN-nr | 7350067019051 |
