Svets JASIC MMA Pro arc 140 - lift tig
5 250 kr

MMA Pro arc 140 - lift tig
5 250 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

JASIC Arc 140 MMA (Stick) invertersvets är utrustad med den senaste IGBT-tekniken för förbättrad effektivitet och underhåll. Denna teknologiskt avancerade enfas-invertersvets är extremt användarvänlig och erbjuder pålitlig och konsekvent bågprestanda. Utmärkta svetsegenskaper med alla elektrodtyper upp till 3,2mm. 35% intermittens vid 140A. Arc 140 erbjuder även lift TIG-svetsfunktioner vilket gör det till ett idealiskt val för underhåll och lätt tillverkning. Levereras komp. med svetskabelset. Maskinen omfattas också av JASIC:s fantastiska 5 års garanti.
Varumärke
JASICBeskrivning
JASIC Arc 140 MMA (Stick) invertersvets är utrustad med den senaste IGBT-tekniken för förbättrad effektivitet och underhåll. Denna teknologiskt avancerade enfas-invertersvets är extremt användarvänlig och erbjuder pålitlig och konsekvent bågprestanda. Utmärkta svetsegenskaper med alla elektrodtyper upp till 3,2mm. 35% intermittens vid 140A. Arc 140 erbjuder även lift TIG-svetsfunktioner vilket gör det till ett idealiskt val för underhåll och lätt tillverkning. Levereras komp. med svetskabelset. Maskinen omfattas också av JASIC:s fantastiska 5 års garanti.
Egenskaper
| Varumärke | JASIC |
| Art.Nr. | JA-140 |
| Produkttyp | MMA |
| Spänning | 230 V |
| Längd | 313 mm |
| Bredd | 130 mm |
| Höjd | 250 mm |
| Säkring | 15,5 A |
| Ström | 10-140 A |
| Skyddsklass | IP21/F |
| EAN-nr | 5051388224100 |
