Svets JASIC power arc 160 PFC MMA - lift TIG
7 375 kr

power arc 160 PFC MMA - lift TIG
7 375 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

JASIC Power Arc 160 PFC invertersvets med dubbelspänning (115 / 230V) MMA (Stick) är utrustad med den senaste IGBT-tekniken för förbättrad effektivitet och underhåll. Denna tekniskt avancerade invertersvets erbjuder PFC-teknik som ger energibesparande fördelar för användaren. Utmärkta svetsegenskaper med alla elektrodtyper upp till 4,0mm. 35% intermittens vid 125A/ 35% intermittens vid 160A. Arc 160 erbjuder även lift TIG-svetsfunktioner vilket gör det till ett idealiskt val för underhåll och lätt tillverkning. Levereras kompl. med svetskabelset och praktisk förvaringsväska med plats för både svets och elektroder. Maskinen omfattas också av JASIC:s fantastiska 5 års garanti.
Varumärke
JASICBeskrivning
JASIC Power Arc 160 PFC invertersvets med dubbelspänning (115 / 230V) MMA (Stick) är utrustad med den senaste IGBT-tekniken för förbättrad effektivitet och underhåll. Denna tekniskt avancerade invertersvets erbjuder PFC-teknik som ger energibesparande fördelar för användaren. Utmärkta svetsegenskaper med alla elektrodtyper upp till 4,0mm. 35% intermittens vid 125A/ 35% intermittens vid 160A. Arc 160 erbjuder även lift TIG-svetsfunktioner vilket gör det till ett idealiskt val för underhåll och lätt tillverkning. Levereras kompl. med svetskabelset och praktisk förvaringsväska med plats för både svets och elektroder. Maskinen omfattas också av JASIC:s fantastiska 5 års garanti.
Egenskaper
| Varumärke | JASIC |
| Art.Nr. | JPA-160PFC |
| Produkttyp | MMA |
| Spänning | 265 V |
| Längd | 365 mm |
| Bredd | 135 mm |
| Höjd | 258 mm |
| Säkring | 17,5 A |
| Ström | 10-125/10-160 A |
| Skyddsklass | IP21/F |
| EAN-nr | 7350067019044 |

