Svets JASIC pro MIG 350P MMA - lift TIG water cooled
97 375 kr

pro MIG 350P MMA - lift TIG water cooled
97 375 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

JASIC MIG 350 Pulse är utrustad med kraftfulla IGBT-komponenter, digitala mätare och flera processfunktioner vilket innebär utmärkta svetsegenskaper och pålitlig prestanda. Denna maskin erbjuder inom MIG/MAG synergiska kurvor med puls och dubbelpuls för de allra flesta material samt MMA vilket gör den mycket användarvänlig. Puls och dubbelpulsfunktionrna ger användaren en lättanvänd maskin med fantastiska svetsegenskaper som öppnar nya dörrar för den som ej testat pulsfunktioner tidigare. JASIC MIG 350 Pulse har också självdiagnostiska skyddssystem som ger extrem tillförlitlighet. 60% intermittens vid 350A. Levereras kompl. med: 4-hjulsdrivet matarverk, vattenkyl, MIG svetspistol, återledare, 5m mellankabel. Dimension trådrulle ø 300 mm. Maskinen omfattas också av JASIC:s fantastiska 5 års garanti.
Varumärke
JASICBeskrivning
JASIC MIG 350 Pulse är utrustad med kraftfulla IGBT-komponenter, digitala mätare och flera processfunktioner vilket innebär utmärkta svetsegenskaper och pålitlig prestanda. Denna maskin erbjuder inom MIG/MAG synergiska kurvor med puls och dubbelpuls för de allra flesta material samt MMA vilket gör den mycket användarvänlig. Puls och dubbelpulsfunktionrna ger användaren en lättanvänd maskin med fantastiska svetsegenskaper som öppnar nya dörrar för den som ej testat pulsfunktioner tidigare. JASIC MIG 350 Pulse har också självdiagnostiska skyddssystem som ger extrem tillförlitlighet. 60% intermittens vid 350A. Levereras kompl. med: 4-hjulsdrivet matarverk, vattenkyl, MIG svetspistol, återledare, 5m mellankabel. Dimension trådrulle ø 300 mm. Maskinen omfattas också av JASIC:s fantastiska 5 års garanti.
Egenskaper
| Varumärke | JASIC |
| Art.Nr. | JM-350P |
| Produkttyp | MIG |
| Spänning | 400 V |
| Längd | 1020 mm |
| Bredd | 505 mm |
| Höjd | 1390 mm |
| Säkring | 23,6 A |
| Skyddsklass | IP21S/F |
| Ström | 10-350 A |
| EAN-nr | 5051388246700 |

