Poler och slipmaskin Einhell CC-PO 1100/150 CE
Nyhet
889 kr

CC-PO 1100/150 CE
889 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Einhell poler-/slipmaskin CC-PO 1100/150 CE är en effektstark apparat för den inbitna hemmafixaren, perfekt för polering av lackade ytor, samt för slipning av trä, plast och metall. Via varvtalselektronik kan poler- och sliprondellens hastighet anpassas optimalt till underlaget. Konstantelektroniken möjliggör arbete utan varvtalsförlust, även vid hög belastning.
Varumärke
EinhellBeskrivning
Einhell poler-/slipmaskin CC-PO 1100/150 CE är en effektstark apparat för den inbitna hemmafixaren, perfekt för polering av lackade ytor, samt för slipning av trä, plast och metall. Via varvtalselektronik kan poler- och sliprondellens hastighet anpassas optimalt till underlaget. Konstantelektroniken möjliggör arbete utan varvtalsförlust, även vid hög belastning.
Med spindellåsningen kan sliprondellen bytas ut snabbt och enkelt. Sliprondellen är har mikro-kardborre för säkert fäste för de olika slip- och polerrondellerna. Slip- och polermaskinen ligger tack vare den ergonomiska utformningen säkert i handen med softgrip. För exakta resultat och bättre kontroll, exempelvis vid lackskötsel, har apparaten ett stort extrahandtag. Poler- och slipmaskinen levereras med omfattande tillbehör. I leveransen ingår: en skumgummirondell, en syntet-polerhätta och tre slippapper (vardera 1x P60, P80 och P120).
Egenskaper
| Varumärke | Einhell |
| Art.Nr. | 2093250 |
| Typ | Poler- och slipmaskin |
| Längd | 425 mm |
| Effekt | 1100 W |
| Bredd | 160 mm |
| Höjd | 188 mm |
| Vikt | 2,05 kg |
| Användningsområde | DIY |
| EAN-nr | 4006825679601 |






