Bordcirkelsåg Einhell TH-TS 820
941 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bordssåg från Einhell som levererar rena och snygga snitt. Klingan kan lutas till vänster för gering, levereras med ett parallellstopp med två olika stopphöjder. Kabelhållare och förvaring för påskjutaren finns på sidan.
Varumärke
EinhellBeskrivning
Bordssåg från Einhell som levererar rena och snygga snitt. Klingan kan lutas till vänster för gering, levereras med ett parallellstopp med två olika stopphöjder. Kabelhållare och förvaring för påskjutaren finns på sidan.
Tekniska specifikationer
- Varvtal: 2950 varv/min
- Max. Såghöjd: 45 mm (90°), 35 mm (45°)
- Lutning klinga - 0° til 45° till vänster
- Bordets mått: 500 x 335 mm
- Varvtal: 2950 varv/min
- Max. Såghöjd: 45 mm (90°), 35 mm (45°)
- Lutning klinga - 0° til 45° till vänster
- Bordets mått: 500 x 335 mm
Dokument
Recensioner
Örjan FVerifierad köpare
för 7 år sedanDetta är en såg du köper om du vill ha något enkelt, billigt för det lilla jobbet. Inget att köpa för större jobb eller där man använder den ofta. Följer man bara dessa regler, så gör den jobbet bra. Liten, tyst, fina snitt när man sågar. Mothållet är rangligt och man får justera båda sidor separat och mäta med tumstock om de sitter som de ska. Känns även som om de kan flytta sig lite när man sågar om man har otur. Som sagt var, gedigen är inte rätta ordet, men rekommenderas ändå om man vill göra det lilla jobbet hemma och få ett bra resultat.
+ Smidig och lätt
+ Fina kapningar
- Lite ranglig
- Vekt mothåll
Egenskaper
| Varumärke | Einhell |
| Art.Nr. | 4340410 |
| Produkttyp | Bordssåg |
| Driftkälla | El |
| Effekt/prestanda | 800 W |
| Vikt | 12,1 kg |
| Användningsområde | DIY |
| Klingdiameter | 200 mm |
| Spänning | 230 V |
| Håldiameter | 16 mm |
| Sågkapacitet djup | 45 mm |
| EAN-nr | 4006825590784 |




