Cirkelsåg Bosch Power Tools PKS 55 A
1 370 kr

PKS 55 A
1 370 kr
Förväntas åter i lager 2026-04-09
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Cirkelsågen PKS 55 A är en ergonomisk utformad såg med bekväm Softgrip och låg vikt som ger perfekt styrning av sågen, och CutControl för kontrollerad frihandssågning. Den kraftig 1.200 W-motor ger 55 mm sågdjup i trä är utrustad med Speedline Wood-sågklingor som är marknadens snabbaste sågklinga, och tack vare den inbyggda spindellåsningen kan du snabbt och smidigt göra dina sågklingsbyten. Sågens snabblåsningsspakar låter dig göra noggranna inställningar av både sågdjup och geringsvinkel och har säkerhetsbrytare med dubbelsidig startspärr för att förhindrar oavsiktlig start av maskinen. CleanSystem Box ger renare jobb.
Varumärke
Bosch Power ToolsBeskrivning
Cirkelsågen PKS 55 A är en ergonomisk utformad såg med bekväm Softgrip och låg vikt som ger perfekt styrning av sågen, och CutControl för kontrollerad frihandssågning. Den kraftig 1.200 W-motor ger 55 mm sågdjup i trä är utrustad med Speedline Wood-sågklingor som är marknadens snabbaste sågklinga, och tack vare den inbyggda spindellåsningen kan du snabbt och smidigt göra dina sågklingsbyten. Sågens snabblåsningsspakar låter dig göra noggranna inställningar av både sågdjup och geringsvinkel och har säkerhetsbrytare med dubbelsidig startspärr för att förhindrar oavsiktlig start av maskinen. CleanSystem Box ger renare jobb.
Varvantal 5600 Rpm
- Sågdjup 55 mm
- 92 dB
- Sågdjup 55 mm
- 92 dB
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Bosch Power Tools |
| Art.Nr. | 0603501000 |
| Typ | Cirkelsåg |
| Driftkälla | El |
| Effekt | 1200 W |
| Vikt | 3,9 kg |
| Håldiameter | 20 mm |
| Klingdiameter | 160 mm |
| Sågkapacitet djup | 55 mm |
| Gersåg | Ja |
| Användningsområde | DIY |
| Färg | Grön |
| Tillverkarens Art.Nr. | 0603501000 |
| Serie | Bosch - Gör-det-själv och trädgård |
| EAN-nr | 3165140477789 |



