Cirkelsåg Bosch Power Tools PKS 66 AF
2 246 kr

PKS 66 AF
2 246 kr
Förväntas åter i lager 2026-05-07
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Cirkelsågen PKS 66 AF är en ergonomisk utformad såg med bekvämt Softgrip och optimal vikt som ger perfekt styrning av sågen, och CutControl för kontrollerad frihandssågning. Den kraftig 1.600 W-motor ger 66 mm sågdjup i trä är utrustad med Speedline Wood-sågklingor som är marknadens snabbaste sågklinga, och tack vare den inbyggda spindellåsningen kan du snabbt och smidigt göra dina sågklingsbyten. PKS 66 AF har även en kompakt styrskena som är till god hjälp när du måste såga riktigt rakt. Sågens snabblåsningsspakar låter dig göra noggranna inställningar av både sågdjup och geringsvinkel och har säkerhetsbrytare med dubbelsidig startspärr för att förhindrar oavsiktlig start av maskinen. CleanSystem Box ger renare jobb.
Varumärke
Bosch Power ToolsBeskrivning
Cirkelsågen PKS 66 AF är en ergonomisk utformad såg med bekvämt Softgrip och optimal vikt som ger perfekt styrning av sågen, och CutControl för kontrollerad frihandssågning. Den kraftig 1.600 W-motor ger 66 mm sågdjup i trä är utrustad med Speedline Wood-sågklingor som är marknadens snabbaste sågklinga, och tack vare den inbyggda spindellåsningen kan du snabbt och smidigt göra dina sågklingsbyten. PKS 66 AF har även en kompakt styrskena som är till god hjälp när du måste såga riktigt rakt. Sågens snabblåsningsspakar låter dig göra noggranna inställningar av både sågdjup och geringsvinkel och har säkerhetsbrytare med dubbelsidig startspärr för att förhindrar oavsiktlig start av maskinen. CleanSystem Box ger renare jobb.
Varvantal 5000 Rpm
- Sågdjup 66 mm
- 92 dB
- Sågdjup 66 mm
- 92 dB
Dokument
Recensioner
JockeVerifierad köpare
för 4 år sedanUtmärkt proffssåg till hemmafixarpris. Elverktyg med vanlig elanslutning verkar ha gått ned i pris. Negativt är att tvingar för den medföljande skenan saknas och att dom säljs som dyra tillbehör.
+ Kvalitet och pris
- Tvingar för skena saknas
Jan JVerifierad köpare
för 5 år sedanMycket fin produkt. Proffsig med bra sågdjup och enormt kraftig
+ Sågdjupet
- Lite tung
Egenskaper
| Varumärke | Bosch Power Tools |
| Art.Nr. | 0603502000 |
| Produkttyp | Cirkelsåg |
| Driftkälla | El |
| Effekt/prestanda | 1600 W |
| Vikt | 5,4 kg |
| Håldiameter | 30 mm |
| Klingdiameter | 190 mm |
| Sågkapacitet djup | 66 mm |
| Gersåg | Ja |
| Användningsområde | DIY |
| Färg | Grön |
| Tillverkarens Art.Nr. | 0603502000 |
| Serie | Bosch - Gör-det-själv och trädgård |
| EAN-nr | 3165140477901 |




