Kap- och gersåg Einhell TC-SM 2131/1 Dual
Rek. pris 2 299 kr
1 690 kr
Se priset!

TC-SM 2131/1 Dual
1 690 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Utmärkt kap- och gersåg från Einhell med inbyggd utdragningsfunktion för breda arbetsämnen. Det vridbara sågbordet har en exakt vinkelinställning och såghuvudet kan vinklas steglöst åt såväl vänster som höger. Här får du utdragsskenor på båda sidor, skruvtvingar samt dammpåse. Ett måste för hemmasnickaren helt enkelt
Varumärke
EinhellBeskrivning
Utmärkt kap- och gersåg från Einhell med inbyggd utdragningsfunktion för breda arbetsämnen. Det vridbara sågbordet har en exakt vinkelinställning och såghuvudet kan vinklas steglöst åt såväl vänster som höger. Här får du utdragsskenor på båda sidor, skruvtvingar samt dammpåse. Ett måste för hemmasnickaren helt enkelt
Teknisk specifikation:
- Strömförsörjning: 220-240 V 50 Hz
- Effekt: 1 500 W
- Antal sågtänder: 48
- Max. effekt (S2 S2-tid): 1 800 W 5 min
- Hastighet obelastad: 4 900 v/min
- Sugkapacitet: Ø210 x Ø30 mm
- Lodrät gering: -45 ° - +45 °
- Vågrätt gering: -47 ° - +47 °
- Kapbredd och -djup 90°/90°: 310 x 62 mm
- Kapbredd och -djup 90° x 45°: 210 x 62 mm
- Kapbredd och -djup 45° x 90°: 310 x 36 mm
- Kapbredd och -djup 45° x 45°: 210 x 36 mm
- Diameter på dammutsugsröret: 36 mm
- Max. kapbredd (45°): 210 mm
- Max. kapbredd (90°): 310 mm.
- Strömförsörjning: 220-240 V 50 Hz
- Effekt: 1 500 W
- Antal sågtänder: 48
- Max. effekt (S2 S2-tid): 1 800 W 5 min
- Hastighet obelastad: 4 900 v/min
- Sugkapacitet: Ø210 x Ø30 mm
- Lodrät gering: -45 ° - +45 °
- Vågrätt gering: -47 ° - +47 °
- Kapbredd och -djup 90°/90°: 310 x 62 mm
- Kapbredd och -djup 90° x 45°: 210 x 62 mm
- Kapbredd och -djup 45° x 90°: 310 x 36 mm
- Kapbredd och -djup 45° x 45°: 210 x 36 mm
- Diameter på dammutsugsröret: 36 mm
- Max. kapbredd (45°): 210 mm
- Max. kapbredd (90°): 310 mm.
Recensioner
Peter CVerifierad köpare
för 2 veckor sedanÄr nöjd med sågen. Bra och snabb leverans
+ Fungerar som förväntat
- Lite svag laser
Egenskaper
| Varumärke | Einhell |
| Art.Nr. | 4300390 |
| Typ | Kap- och gersåg |
| Driftkälla | El |
| Spänning | 230 V |
| Längd | 717 mm |
| Effekt | 1500 W |
| Bredd | 455 mm |
| Höjd | 393 mm |
| Vikt | 14,2 kg |
| Håldiameter | 30 mm |
| Sågkapacitet djup | 310 mm |
| Skivdimension | 210 mm |
| Effekt/prestanda | 1500 W |
| EAN-nr | 4006825644883 |



