Kap- och Gersåg Einhell TH-MS 2112
Rek. pris 1 299 kr
1 190 kr
Se priset!

TH-MS 2112
1 190 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Kap- och Gersåg från Einhell för mindre arbeten i trä, laminerade paneler och plast. Arbetsbordet av gjuten aluminium kan låsas i olika positioner och på sidorna finns stöd för långa arbetsstycken. Levereras med en hårdmetallklinga och uppsamlingspåse.
Varumärke
EinhellBeskrivning
Kap- och Gersåg från Einhell för mindre arbeten i trä, laminerade paneler och plast. Arbetsbordet av gjuten aluminium kan låsas i olika positioner och på sidorna finns stöd för långa arbetsstycken. Levereras med en hårdmetallklinga och uppsamlingspåse.
Tekniska specifikationer
- Varvtal: 5000 varv/min
- Antal tänder: 48
- Lutning av klinga: - 45° till +45°
- Gersågning: 0° till 45° till vänster
- Max. sågbredd: 120 x 55 mm (vid 90°)
- Varvtal: 5000 varv/min
- Antal tänder: 48
- Lutning av klinga: - 45° till +45°
- Gersågning: 0° till 45° till vänster
- Max. sågbredd: 120 x 55 mm (vid 90°)
Egenskaper
| Varumärke | Einhell |
| Art.Nr. | 4300295 |
| Produkttyp | Kap- och Gersåg |
| Driftkälla | El |
| Spänning | 230 V |
| Effekt/prestanda | 1600 W |
| Håldiameter | 30 mm |
| Klingdiameter | 210 mm |
| Sågkapacitet djup | 55 mm |
| Användningsområde | DIY |
| EAN-nr | 4006825584929 |







