Tigersåg Bosch Power Tools PSA 9000 E
2 489 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tigersågen PSA 9000 E är intuitiv och smidig att styra tack vare optimal vikt och storleksförhållande, den har ergonomisk Softgrip och Bosch styrelektronik som ger kontrollerad sågning. Tack vare den kraftiga 900 W-motorn och stort sågdjup blir den effektiv för många material och tuff sågning. Strömbrytaren har styrelektronik med "gasreglage" från 0-maxhastighet vid materialanpassade arbeten och med Bosch SDS system får du enkla och snabba bladbyten samt en variabel steglös hastighet för enkel start. Utrustad med ett tillförlitligt och robust glidskydd framtill för bättre skydd sam en ny sladdklämma med upphängning för praktisk förvaring.
Varumärke
Bosch Power ToolsBeskrivning
Tigersågen PSA 9000 E är intuitiv och smidig att styra tack vare optimal vikt och storleksförhållande, den har ergonomisk Softgrip och Bosch styrelektronik som ger kontrollerad sågning. Tack vare den kraftiga 900 W-motorn och stort sågdjup blir den effektiv för många material och tuff sågning. Strömbrytaren har styrelektronik med "gasreglage" från 0-maxhastighet vid materialanpassade arbeten och med Bosch SDS system får du enkla och snabba bladbyten samt en variabel steglös hastighet för enkel start. Utrustad med ett tillförlitligt och robust glidskydd framtill för bättre skydd sam en ny sladdklämma med upphängning för praktisk förvaring.
Sågdjup 200 mm
- 90 dB
- 540-900 W
- 90 dB
- 540-900 W
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Bosch Power Tools |
| Art.Nr. | 06033A6001 |
| Produkttyp | Tigersåg |
| Driftkälla | El |
| Effekt/prestanda | 540 W |
| Vikt | 3,7 kg |
| Användningsområde | DIY |
| Färg | Grön |
| Tillverkarens Art.Nr. | 06033A6001 |
| Serie | Bosch - Gör-det-själv och trädgård |
| Sågkapacitet djup | 200 mm |
| Slaglängd | 28 mm |
| EAN-nr | 3165140616843 |
