Borrskruvdragare Bosch Power Tools AdvancedDrill 18 2x2,5 Ah (06039B5008)
Rek. pris 3 365 kr
3 024 kr
Se priset!
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

AdvancedDrill 18 ger dig stöd för korrekt användning varje gång, med många intuitiva funktioner som exempelvis LED-belysning som visar rotationsriktningen innan borrning och intuitiv lägesväljare baserat på användning, med automatisk växling som passar jobbet perfekt.
Varumärke
Bosch Power ToolsBeskrivning
AdvancedDrill 18 ger dig stöd för korrekt användning varje gång, med många intuitiva funktioner som exempelvis LED-belysning som visar rotationsriktningen innan borrning och intuitiv lägesväljare baserat på användning, med automatisk växling som passar jobbet perfekt.
Denna sladdlösa borrskruvdragare är mycket intuitiv och mycket mångsidig. Det är enkelt att välja önskad användningstyp och rotationsriktningen kan ändras med ett klick med det innovativa elektroniska brytarsystemet med LED-indikator. Den borstlösa motorn levererar effekt, kompakthet och uthållighet. Det inkluderar QuickSnap excenter- och vinkeltillbehör för svåråtkomliga ställen, samtidigt som det magnetiska locket och 13 mm-chucken ger enkla byten mellan borrning och skruvdragning. AdvancedDrill 18 tacklar många olika typer av jobb i trä, plast och metall.
Recensioner
Maria FVerifierad köpare
för 4 år sedanEn trevlig och stark borr och skruvdragare. Bra med tre olika chuckar för olika användningsområden och att den levererades med två batterier till ett förmånligt pris. Dock är chucken med möjlighet att skruva i trångt utrymme (den vinklade) den är alldeles för klumpig och väldigt svåranvänd, den tar alldeles för stor plats och det är mycket svårt att kunna utnyttja den rätt. Hade rent generellt föredragit en något mindre borrmaskin i storlek.
+ Stark
- Negativt är att det är alldeles för lätt att skifta mellan fram och back, jag måste titta uppepå maskinen för att veta vilket håll den kommer gå.
Egenskaper
| Varumärke | Bosch Power Tools |
| Art.Nr. | 06039B5008 |
| Produkttyp | Borrskruvdragare |
| Driftkälla | Batteri |
| Längd | 386 mm |
| Version | Med batteri och laddare |
| Bredd | 341 mm |
| Höjd | 101,5 mm |
| Vikt | 1,005 kg |
| Batterikapacitet | 2,5 Ah |
| Användningsområde | DIY |
| Batteriserie | Power For All Alliance |
| Spänning | 18 V |
| Borrchuk | 13 mm |
| Hålkapacitet | 35 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 06039B5008 |
| Antal Växlar | 2 |
| Vridmoment | 42 Nm |
| Serie | Bosch - Gör-det-själv och trädgård |
| EAN-nr | 4053423224801 |
