Borrmaskin Makita DP2011
1 599 kr
Se priset!

DP2011
1 599 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Högvarvig borrmaskin för borrning av små hål i metall, såsom blindnitar. Maskinen är liten och smidig, väger endast 1,1 kg, är 222 mm lång och har en snabbchuck på 6,5 mm.
Varumärke
MakitaBeskrivning
Högvarvig borrmaskin för borrning av små hål i metall, såsom blindnitar. Maskinen är liten och smidig, väger endast 1,1 kg, är 222 mm lång och har en snabbchuck på 6,5 mm.
Teknisk Data
- Varvtal: 0-4200 varv/min
- Kontinuerlig ineffekt: 370 W
- Kapacitet trä: 15 mm
- Kapacitet: trä (självmatningsbit): 30 mm
- Kapacitet stål: 6,5 mm
- Vibrationsnivå metall: 3,1 m/sec²
- Vibrationstolerans metall: 1,5 m/sec²
- Vikt utan sladd: 1,1 kg
- Borrchuck kapacitet: 0,8 - 6,5 mm
Information
- Snabbchuck 6,5 mm
- Anslutningssladd 2 m
- Varvtal: 0-4200 varv/min
- Kontinuerlig ineffekt: 370 W
- Kapacitet trä: 15 mm
- Kapacitet: trä (självmatningsbit): 30 mm
- Kapacitet stål: 6,5 mm
- Vibrationsnivå metall: 3,1 m/sec²
- Vibrationstolerans metall: 1,5 m/sec²
- Vikt utan sladd: 1,1 kg
- Borrchuck kapacitet: 0,8 - 6,5 mm
Information
- Snabbchuck 6,5 mm
- Anslutningssladd 2 m
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Makita |
| Art.Nr. | 4000029167 |
| Produkttyp | Borrmaskin |
| Driftkälla | El |
| Längd | 222 mm |
| Effekt/prestanda | 370 W |
| Bredd | 64 mm |
| Höjd | 175 mm |
| Användningsområde | PRO |
| Hålkapacitet | 15 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | DP2011 |
| Bullernivå | 3 |
| Ljudtrycksnivå Inomhus | 77 |
| Varvtal | 4200 v/min |
| EAN-nr | 0088381645911 |

