Borrmaskin Makita DP4003
2 999 kr
2 761 krSänkt pris!Spara 238 kr

DP4003
2 761 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Kraftfull borrmaskin med ett vridmoment på 73 Nm och ett hållbart växelhus av metall som ger maskinen längre livslängd. Det ergonomiska och gummibeklädda handtaget medför en säker och komfortabel arbetsställning.
Varumärke
MakitaBeskrivning
Kraftfull borrmaskin med ett vridmoment på 73 Nm och ett hållbart växelhus av metall som ger maskinen längre livslängd. Det ergonomiska och gummibeklädda handtaget medför en säker och komfortabel arbetsställning.
Teknisk Data
- Varvtal: 0-600 varv/min
- Kapacitet trä: 38 mm
- Kapacitet stål -400N: 13 mm
- Kontinuerlig ineffekt: 370 W
- Moment hård / mjuk: 73 Nm
- Vibrationsnivå metall: 5,1 m/sec²
- Vikt utan sladd: 2,5 kg
- Borrchuck kapacitet: 1,5-13 mm
Information
- Hållbart växelhus av metall ger lång livslängd
- Ergonomiskt och gummibeklätt handtag för en säker och komfortabel arbetsställning
- Nerfällbar bältesklämma
- Snabbchuck
- Sidohandtag
- Anslutningssladd 2,5 m
- Varvtal: 0-600 varv/min
- Kapacitet trä: 38 mm
- Kapacitet stål -400N: 13 mm
- Kontinuerlig ineffekt: 370 W
- Moment hård / mjuk: 73 Nm
- Vibrationsnivå metall: 5,1 m/sec²
- Vikt utan sladd: 2,5 kg
- Borrchuck kapacitet: 1,5-13 mm
Information
- Hållbart växelhus av metall ger lång livslängd
- Ergonomiskt och gummibeklätt handtag för en säker och komfortabel arbetsställning
- Nerfällbar bältesklämma
- Snabbchuck
- Sidohandtag
- Anslutningssladd 2,5 m
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Makita |
| Art.Nr. | 4000029170 |
| Produkttyp | Borrmaskin |
| Driftkälla | El |
| Längd | 308 mm |
| Effekt/prestanda | 750 W |
| Bredd | 72 mm |
| Höjd | 196 mm |
| Användningsområde | PRO |
| Hålkapacitet | 38 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | DP4003 |
| Bullernivå | 3 |
| Ljudtrycksnivå Inomhus | 82 |
| Varvtal | 700 v/min |
| EAN-nr | 0088381036511 |

