Borrmaskin Makita DP4011
2 099 kr
2 029 krSänkt pris!

DP4011
2 029 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Borrmaskin med hållbart växelhus av metall vilket ger lång livslängd. Säkerhetsbrytare skyddar användaren. Väger endast 2,4 kg.
Varumärke
MakitaBeskrivning
Borrmaskin med hållbart växelhus av metall vilket ger lång livslängd. Säkerhetsbrytare skyddar användaren. Väger endast 2,4 kg.
Teknisk Data
- Varvtal: 0-2900 varv/min
- Kontinuerlig ineffekt: 720 W
- Moment hård/mjuk 31/15 Nm
- Kapacitet trä: 40 mm
- Kapacitet trä: (självmatningsbit) 50 mm
- Kapacitet stål: 13 mm
- Vibrationsnivå metall: ≤ 2,5 m/sec²
- Vibrationstolerans metall: 1,5 m/sec²
- Vikt utan sladd: 2,2 kg
- Borrchuck kapacitet 1,5-13 mm
Information
- Säkerhetsbrytare skyddar användaren om borren kör fast
- Hållbart växelhus av metall ger lång livslängd
- Ergonomiskt och gummibeklätt handtag för en säker och komfortabel arbetsställning
- Sidohandtag
- Klämkrage Ø 43 mm
- Anslutningssladd 2,5 m
- Varvtal: 0-2900 varv/min
- Kontinuerlig ineffekt: 720 W
- Moment hård/mjuk 31/15 Nm
- Kapacitet trä: 40 mm
- Kapacitet trä: (självmatningsbit) 50 mm
- Kapacitet stål: 13 mm
- Vibrationsnivå metall: ≤ 2,5 m/sec²
- Vibrationstolerans metall: 1,5 m/sec²
- Vikt utan sladd: 2,2 kg
- Borrchuck kapacitet 1,5-13 mm
Information
- Säkerhetsbrytare skyddar användaren om borren kör fast
- Hållbart växelhus av metall ger lång livslängd
- Ergonomiskt och gummibeklätt handtag för en säker och komfortabel arbetsställning
- Sidohandtag
- Klämkrage Ø 43 mm
- Anslutningssladd 2,5 m
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Makita |
| Art.Nr. | 4000029169 |
| Produkttyp | Borrmaskin |
| Driftkälla | El |
| Längd | 347 mm |
| Effekt/prestanda | 720 W |
| Bredd | 70 mm |
| Höjd | 220 mm |
| Användningsområde | PRO |
| Tillverkarens Art.Nr. | DP4011 |
| Bullernivå | 3 |
| Ljudtrycksnivå Inomhus | 80 |
| EAN-nr | 0088381084901 |

