Slagborrmaskin Bosch Power Tools Advanced Impact Drive 18v Solo
1 399 kr

Advanced Impact Drive 18v Solo
1 399 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Komfort och effekt – PDR 18 LI gör bultning enkel tack vare ergonomisk utformning för enkel användning under krävande arbete.
Varumärke
Bosch Power ToolsBeskrivning
Komfort och effekt – PDR 18 LI gör bultning enkel tack vare ergonomisk utformning för enkel användning under krävande arbete.
Tuffa uppgifter på enkelt sätt – den lättanvända, sladdlösa PDR 18 LI har en kompakt huvudlängd på 155 mm för skruvdragning, borrning och bultning i trånga utrymmen. Dess 130 Nm med kraftfullt moment tacklar tuffa jobb på nolltid tack vare en hög slagfrekvens på 0–3 200 slag/min. Denna mutterdragare är perfekt för skruvdragning eller bultning i trä (mjuk, hårt) och metall liksom borrning i trä (mjukt,hårt), metall, murbruk och tegel.
Egenskaper
| Varumärke | Bosch Power Tools |
| Art.Nr. | 0603980303 |
| Produkttyp | Slagborr |
| Driftkälla | Batteri |
| Längd | 218 mm |
| Version | Utan batteri och laddare |
| Effekt/prestanda | 550 W |
| Bredd | 156 mm |
| Höjd | 66 mm |
| Vikt | 0,95 kg |
| Användningsområde | DIY |
| Batteriserie | Power For All Alliance |
| Tillverkarens Art.Nr. | 0603980303 |
| Serie | Bosch - Gör-det-själv och trädgård |
| Antal Växlar | 1 |
| Spänning | 18 V |
| Borrchuk | 6,35 mm |
| Hålkapacitet | 25 mm |
| Vridmoment | 130 Nm |
| EAN-nr | 4059952575025 |
