Slagborrmaskin Bosch Power Tools Univ Impact 18v 1,5 Ah
Rek. pris 1 728 kr
1 670 kr
Se priset!

Univ Impact 18v 1,5 Ah
1 670 kr
Förväntas åter i lager 2026-05-04
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

UniversalImpact 18V är den perfekta sladdlösa allroundern. Det är det kraftfulla, lätta valet för borrning och skruvdragning. Med smidiga växlar och bekvämt arbete uppfyller denna högeffektiva slagborr/skruvdragare kraven för många olika uppgifter.
Varumärke
Bosch Power ToolsBeskrivning
UniversalImpact 18V är den perfekta sladdlösa allroundern. Det är det kraftfulla, lätta valet för borrning och skruvdragning. Med smidiga växlar och bekvämt arbete uppfyller denna högeffektiva slagborr/skruvdragare kraven för många olika uppgifter.
Denna kraftfulla, lätta och kompakta slagborr/skruvdragare ger den perfekta blandningen av effekt och mångsidighet. Den slimmade, ergonomiska utformningen gör hanteringen bekväm. Nu är det enkelt att använda rätt effekt för varje uppgift tack vare 20 olika momentinställningar och inställningar för borrning och slagborrning. Den tvåväxlade planetväxeln uppfyller kraven för varje användningsområde. UniversalImpact 18V är utformad för borrning och skruvdragning i trä och metall liksom för slagborrning i murverk. Den har ett 10 mm skaft och en chuck med en hylsa för snabba byten av skruv- och borrbits.
Egenskaper
| Varumärke | Bosch Power Tools |
| Art.Nr. | 06039D4101 |
| Produkttyp | Slagborr |
| Driftkälla | Batteri |
| Spänning | 18 V |
| Längd | 291 mm |
| Version | Med batteri och laddare |
| Bredd | 386 mm |
| Höjd | 101,5 mm |
| Vikt | 0,98 kg |
| Batterikapacitet | 1,5 Ah |
| Användningsområde | DIY |
| Hålkapacitet | 30 mm |
| Batteriserie | Power For All Alliance |
| Tillverkarens Art.Nr. | 06039D4101 |
| Serie | Bosch - Gör-det-själv och trädgård |
| Antal Växlar | 2 |
| Borrchuk | 10 mm |
| Vridmoment | 34 Nm |
| EAN-nr | 4053423225150 |
