Bandslip Bosch Power Tools PBS 75AE
Topptestad
2 449 kr

PBS 75AE
2 449 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bandslipen PBS 75 AE är en kraftfull slipmaskin för slipning av stora ytor och med hög slipförmåga, robust och kompakt slipmaskin med komponenter av aluminium. Slipbandsinspänning med spännarm ger snabba och smidiga slipbandsbyten samt automatiskt bandsystem som håller bandet i rätt arbetsposition vid slipning.
Varumärke
Bosch Power ToolsBeskrivning
Bandslipen PBS 75 AE är en kraftfull slipmaskin för slipning av stora ytor och med hög slipförmåga, robust och kompakt slipmaskin med komponenter av aluminium. Slipbandsinspänning med spännarm ger snabba och smidiga slipbandsbyten samt automatiskt bandsystem som håller bandet i rätt arbetsposition vid slipning.
Smidig att hantera, även för vänsterhänta och har anslutning till dammutsugning. Använd tillhörande mikrofilter systembox eller extern dammsugare för renare arbetsmiljö. Stor slipyta(76x165mm) som ger bästa effektivitet. Bandhastighet 200 – 350 m/min. Ljudnivå 93 dB.
Dokument
Recensioner
Ulf SVerifierad köpare
för 2 år sedanSlipade effektivt, tryck inte för hårt bara det är inte en vrålstark motor men funkade bra för mej
+ Kvalitet
- Motor kunde varit lite starkare
Ulf JVerifierad köpare
för 2 år sedanStabil maskin som gör sitt jobb
Egenskaper
| Varumärke | Bosch Power Tools |
| Art.Nr. | 06032A1100 |
| Produkttyp | Bandslip |
| Driftkälla | El |
| Effekt/prestanda | 750 W |
| Vikt | 3,5 kg |
| Användningsområde | DIY |
| Slipyta | 76x165 mm |
| Färg | Grön |
| Tillverkarens Art.Nr. | 06032A1100 |
| Serie | Bosch - Gör-det-själv och trädgård |
| Topptestad | Ja |
| EAN-nr | 3165140633185 |


