Excenterslip Voltgear Plus 20V Exkl Batteri
695 kr
439 krSpara 37 %Kampanj42 tim kvar!
batteriBatteri Lithium Voltgear Plus 20V 2Ah
550 krbatteriladdareBatteriladdare Voltgear Plus 20V 2,4A
280 kr
Plus 20V Exkl Batteri
439 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Voltgear batteridriven excenterslip är valet för dig som vill arbeta kunna arbeta flexibelt utan att begränsas av sladdar. Med en slipyta om Ø125mm som ocillerar 3 mm, får du ett utmärkt resultat för små och medelstora arbeten. Kardborreinfästning gör byte av slippapper enkelt. Den justerbara hastigheten och integrerade dammbehållaren ger ett effektivt och rent arbete. Det gummiklädda handtaget ser till att maskinen ligger bekvämt i handen samt ett extra handtag framtill på slipen hjälper dig fördela trycket och styra slipens rörelser.
Varumärke
VoltgearBeskrivning
Voltgear batteridriven excenterslip är valet för dig som vill arbeta kunna arbeta flexibelt utan att begränsas av sladdar. Med en slipyta om Ø125mm som ocillerar 3 mm, får du ett utmärkt resultat för små och medelstora arbeten. Kardborreinfästning gör byte av slippapper enkelt. Den justerbara hastigheten och integrerade dammbehållaren ger ett effektivt och rent arbete. Det gummiklädda handtaget ser till att maskinen ligger bekvämt i handen samt ett extra handtag framtill på slipen hjälper dig fördela trycket och styra slipens rörelser.
Voltgear verktyg håller hög kvalitet och vi kan därför erbjuder tre års garantitid.
Produkten ingår i Voltgear Plus+ 20V, en serie elverktyg som kan använda samma batteri och laddare, vilket är både ekonomiskt och skapar mindre miljöbelastning.
Batteri och laddare säljs separat.
Innehåll vid leverans:
- Excenterslip exkl. batteri
- Integrerad dammbehållare samt dammsugarmunstycke
- 4 st. slippapper
- Förvaringsväska
Produkten ingår i Voltgear Plus+ 20V, en serie elverktyg som kan använda samma batteri och laddare, vilket är både ekonomiskt och skapar mindre miljöbelastning.
Batteri och laddare säljs separat.
Innehåll vid leverans:
- Excenterslip exkl. batteri
- Integrerad dammbehållare samt dammsugarmunstycke
- 4 st. slippapper
- Förvaringsväska
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Voltgear |
| Art.Nr. | 6500110 |
| Typ | Excenterslip |
| Driftkälla | Batteri |
| Spänning | 20 V |
| Längd | 300 mm |
| Version | Utan batteri och laddare |
| Bredd | 125 mm |
| Höjd | 164 mm |
| Vikt | 1,3 kg |
| Användningsområde | DIY |
| Slipyta | 125 mm |
| Garanti | 3 år |
| EAN-nr | 7330027147864 |
