Spikpistol Makita AN943K
6 529 kr
Se priset!

AN943K
6 529 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Rakbandad spikpistol med 34° magasinvinkel, djupjustering, tilluftsfilter och gummihandtag för bästa grepp. Pistolen kan inte avfyras om magasinet är tomt och den har en spiklängd mellan 50-90 mm.
Varumärke
MakitaBeskrivning
Rakbandad spikpistol med 34° magasinvinkel, djupjustering, tilluftsfilter och gummihandtag för bästa grepp. Pistolen kan inte avfyras om magasinet är tomt och den har en spiklängd mellan 50-90 mm.
Teknisk Data
- Drifttryck: 4,4-8,3 bar
- Spiklängd: 50-90 mm
- Magasinkapacitet: 60-84
- Magasinvinkel: 34 °
- Vibrationstolerans: 1,5 m/sec²
- Spikdiameter: 2,9-3,3 mm
Information
- Djupjustering
- Extra bred upphängningskrok
- Pistolen kan inte avfyras om magasinet är tomt
- Tilluftsfilter
- Val för singel- eller serieskott
- Ergonomiskt och gummibeklätt handtag för en säker och komfortabel arbetsställning
- Pappersbandad
- Spik med D-huvud
- Singel-/seriestötspikning
- Väska medföljer
- Verktygsnyckel
- Oljeflaska
- Skyddsglasögon
- Panelfot
- Drifttryck: 4,4-8,3 bar
- Spiklängd: 50-90 mm
- Magasinkapacitet: 60-84
- Magasinvinkel: 34 °
- Vibrationstolerans: 1,5 m/sec²
- Spikdiameter: 2,9-3,3 mm
Information
- Djupjustering
- Extra bred upphängningskrok
- Pistolen kan inte avfyras om magasinet är tomt
- Tilluftsfilter
- Val för singel- eller serieskott
- Ergonomiskt och gummibeklätt handtag för en säker och komfortabel arbetsställning
- Pappersbandad
- Spik med D-huvud
- Singel-/seriestötspikning
- Väska medföljer
- Verktygsnyckel
- Oljeflaska
- Skyddsglasögon
- Panelfot
Dokument
Recensioner
Åke FVerifierad köpare
för 4 år sedanFunkar mycket bra. Lite tung dock.
Egenskaper
| Varumärke | Makita |
| Art.Nr. | 4000029372 |
| Typ | Spikpistol |
| Driftkälla | Tryckluft |
| Längd | 455 mm |
| Bredd | 109 mm |
| Höjd | 365 mm |
| Vikt | 3,9 kg |
| Användningsområde | PRO |
| Tillverkarens Art.Nr. | AN943K |
| Vibrationsvärde | 3,5 m/s2 |
| Bullernivå | 3 dB(A) |
| Ljudnivå | 105 dBa |
| Ljudtrycksnivå Inomhus | 92 dB-A |
| EAN-nr | 0088381090490 |

