Sticksåg Makita 4329K
1 699 kr
1 599 krSänkt pris!

4329K
1 599 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Sticksåg med pendelrörelse inställbar i tre lägen. Sågen är utrustad med justerbar hastighet för materialspecifika arbeten och den har en effektiv vibrationsdämpning. Levereras i väska.
Varumärke
MakitaBeskrivning
Sticksåg med pendelrörelse inställbar i tre lägen. Sågen är utrustad med justerbar hastighet för materialspecifika arbeten och den har en effektiv vibrationsdämpning. Levereras i väska.
Teknisk Data
- Varvtal: 0-3100 varv/min
- Slag per minut: 500 - 3100 min⁻¹
- Slaglängd: 18 mm
- Dammsugaranslutning diameter: 25/-mm
- Kontinuerlig ineffekt: 450 W
- Maximal uteffekt: 420 W
- Max gervinkel: 45 º
- Vibrationsnivå: brädor/MDF/trä: 7,0 m/sec²
- Vibrationsnivå: metall: 5,0 m/sec²
- Vibrationstolerans: brädor/MDF/trä: 1,5m/sec²
- Vibrationstolerans: metall: 1,5 m/sec²
- Vikt utan sladd: 1,9 kg
- Kapacitet trä: 65 mm
- Kapacitet stål: 6 mm
Information
- Pendelrörelse inställbar i tre lägen
- Reglering av varvtal vid bearbetning av olika material
- Bottenplattan vinklingsbar 45° åt båda hållen
- Bottenplattan av aluminium glider lätt över den yta som skall bearbetas
- Pendlar, sågblad och flisskydd medföljer
- Anslutningssladd: 2 m
- Varvtal: 0-3100 varv/min
- Slag per minut: 500 - 3100 min⁻¹
- Slaglängd: 18 mm
- Dammsugaranslutning diameter: 25/-mm
- Kontinuerlig ineffekt: 450 W
- Maximal uteffekt: 420 W
- Max gervinkel: 45 º
- Vibrationsnivå: brädor/MDF/trä: 7,0 m/sec²
- Vibrationsnivå: metall: 5,0 m/sec²
- Vibrationstolerans: brädor/MDF/trä: 1,5m/sec²
- Vibrationstolerans: metall: 1,5 m/sec²
- Vikt utan sladd: 1,9 kg
- Kapacitet trä: 65 mm
- Kapacitet stål: 6 mm
Information
- Pendelrörelse inställbar i tre lägen
- Reglering av varvtal vid bearbetning av olika material
- Bottenplattan vinklingsbar 45° åt båda hållen
- Bottenplattan av aluminium glider lätt över den yta som skall bearbetas
- Pendlar, sågblad och flisskydd medföljer
- Anslutningssladd: 2 m
Dokument
Recensioner
Roger JVerifierad köpare
för 4 år sedanSuperfin sticksåg och snabb leverans
Gunnar LönnquistVerifierad köpare
för 6 år sedanFörmodligen den bästa sticksåg jag haft. Kvalitet!!
+ Sågar med precision
- Inga ännu
Egenskaper
| Varumärke | Makita |
| Art.Nr. | 4000029375 |
| Produkttyp | Sticksåg |
| Driftkälla | El |
| Längd | 223 mm |
| Effekt/prestanda | 450 W |
| Bredd | 77 mm |
| Höjd | 197 mm |
| Sågkapacitet djup | 65 mm |
| Slaglängd | 18 mm |
| Användningsområde | PRO |
| Tillverkarens Art.Nr. | 4329K |
| Ljudnivå | 94 dBa |
| Ljudtrycksnivå Inomhus | 83 dBa |
| Bullernivå | 3 |
| EAN-nr | 0088381083300 |

