Hålsåg Fresh
Rek. pris 174 kr
fr.127 kr
Se priset!
Välj variant

Hålsåg Fresh
127 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Hålsåg Fresh är en hålsåg i HSS, Bi-Metall. Den används för håltagning i trä, plast, aluminium, stål, rostfritt stål, mässing, koppar och andra icke stenbaserade material. Hålsågen används med separat chuckhållare med medföljande borr. Som tillval finns även ett 300 mm långt förlängningsskaft. Hålsåg i Bi-metal med HSS snabbstål i tandkanten.
Varumärke
FreshBeskrivning
Hålsåg Fresh är en hålsåg i HSS, Bi-Metall. Den används för håltagning i trä, plast, aluminium, stål, rostfritt stål, mässing, koppar och andra icke stenbaserade material. Hålsågen används med separat chuckhållare med medföljande borr. Som tillval finns även ett 300 mm långt förlängningsskaft. Hålsåg i Bi-metal med HSS snabbstål i tandkanten.
Variabel tandform som förbättrar kapaciteten och fungerar för en mängd olika material. Optimalt varvtal är beroende av material, max varvtal för produkten anges på förpackningen. Sågdjup upp till 49 mm.
Övrigt
- Enkel att använda
- Hög kvalite HSS Bi-metall
- Komplettera med Chuck med borr & förlängare 300 mm
Övrigt
- Enkel att använda
- Hög kvalite HSS Bi-metall
- Komplettera med Chuck med borr & förlängare 300 mm
Recensioner
Johan PVerifierad köpare
för 2 år sedanFungerade enligt förväntan
Fredrik SVerifierad köpare
för 2 år sedanSkärde lätt igenom väggen
AlexanderVerifierad köpare
för 2 år sedanFungerade utmärkt, Inget att klaga på
+ Jag fick hål i väggen
Egenskaper
| Varumärke | Fresh |
| Produkttyp | Hålsåg |
| Bredd | 50 mm |
| Höjd | 86, 108, 127 mm |
| Färg | Blå |
| Produktgrupp | Såga, Fila & Slipa |
| Djup | 86, 108, 127 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 804040, 804044, 804050 |
| Diameter | 86, 108, 127 mm |
