Magnetborrmaskin Euroboor ECO.32
10 250 kr
Se priset!

ECO.32
10 250 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Kompakt magnetborrmaskin för kärnborr upp till 32 mm.
Enväxlad växellåda.
Avtagbar spindeldrift och integrered verktygskylning och smörjning.
Hög precision samt enkel höjdjustering bidrar till lågt underhåll och minimalt slitage.
Stark CNC-maskin med dubbla spolar.
Varumärke
EuroboorBeskrivning
Kompakt magnetborrmaskin för kärnborr upp till 32 mm.
Enväxlad växellåda.
Avtagbar spindeldrift och integrered verktygskylning och smörjning.
Hög precision samt enkel höjdjustering bidrar till lågt underhåll och minimalt slitage.
Stark CNC-maskin med dubbla spolar.
Egenskaper
| Varumärke | Euroboor |
| Art.Nr. | ECO.32 |
| Typ | Magnetborrmaskin |
| Spänning | 240 V |
| Längd | 320 mm |
| Effekt | 1000 W |
| Bredd | 210 mm |
| Höjd | 512 mm |
| Slaglängd | 150 mm |
| Fäste | Weldon 19,05 mm |
| Dragkraft | 1500 kgf |
| EAN-nr | 8718375390016 |
