Magnetborrmaskin Euroboor ECO.40S+
13 625 kr

ECO.40S+
13 625 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Marknades lättaste magnetborrmaskin för kärnborr upp till 40 mm. Klarar borr med skärdjup 110 mm. Enväxlad oljesmord växellåda.
Varumärke
EuroboorBeskrivning
Marknades lättaste magnetborrmaskin för kärnborr upp till 40 mm. Klarar borr med skärdjup 110 mm. Enväxlad oljesmord växellåda.
Fördelar med tillvalet +
+ Minskad risk för att skada maskin, verktyg, arbetsstycke och användare
+ Lämplig för användning i områden och arbetsplatser där strömförsörjningen är av mindre kvalitet
+ Förhindra skador på styrenheter
+ Servicemeddelande i rätt tid för att undvika extra kostnad
+ Inga oväntade stopp eller onödiga byten av delar
+ Minskad risk för att skada maskin, verktyg, arbetsstycke och användare
+ Lämplig för användning i områden och arbetsplatser där strömförsörjningen är av mindre kvalitet
+ Förhindra skador på styrenheter
+ Servicemeddelande i rätt tid för att undvika extra kostnad
+ Inga oväntade stopp eller onödiga byten av delar
Egenskaper
| Varumärke | Euroboor |
| Art.Nr. | ECO.40S+ |
| Typ | Magnetborrmaskin |
| Spänning | 240 V |
| Längd | 264 mm |
| Effekt | 1150 W |
| Bredd | 180 mm |
| Höjd | 440 mm |
| Slaglängd | 145 mm |
| Fäste | Weldon 19,05 mm |
| Dragkraft | 1500 kgf |
| EAN-nr | 8720143712401 |


