U-ringnyckelsats Teng Tools 8512A 12-delar
1 636 kr
Se priset!

8512A 12-delar
1 636 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Sats med 12 st u-ringnycklar av kromvanadinstål med samma dimension i båda ändar. Försänkt tolvkantigt ringhuvud som är bockat i 15 grader. Den öppna änden är försedd med hip-grip samt ett spår med antiglidfunktion. Skaftet är avsmalnande i ändarna för att ge bättre komfort. Hål i skaftet för verktygssäkring. Levereras i praktisk ihopvikbar plasthållare med magnet.
Varumärke
Teng ToolsBeskrivning
Sats med 12 st u-ringnycklar av kromvanadinstål med samma dimension i båda ändar. Försänkt tolvkantigt ringhuvud som är bockat i 15 grader. Den öppna änden är försedd med hip-grip samt ett spår med antiglidfunktion. Skaftet är avsmalnande i ändarna för att ge bättre komfort. Hål i skaftet för verktygssäkring. Levereras i praktisk ihopvikbar plasthållare med magnet.
Egenskaper
| Varumärke | Teng Tools |
| Art.Nr. | 238180103 |
| Längd | 57 mm |
| Vikt | 1,32 kg |
| Produkttyp | U-ringnyckelsats |
| Tillverkarens Art.Nr. | 8512A |
| Bredd | 83 mm |
| Bredd | 83 cm |
| Antal Delar | 12 |
| Höjd | 255 mm |
| EAN-nr | 5020385043893 |
