Snickarhammare Fiskars IsoCore 13.5" Rak Klo
Nyhet
fr.462 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

IsoCore 13.5" Rak Klo
462 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Snickarhammare IsoCore från Fiskars. Hammare med unikt IsoCore anti-vibrationssystem som ger 70% mindre vibrationer. Utrustad med ergonomiskt grepp för fast och säker hantering.
Varumärke
FiskarsBeskrivning
Snickarhammare IsoCore från Fiskars. Hammare med unikt IsoCore anti-vibrationssystem som ger 70% mindre vibrationer. Utrustad med ergonomiskt grepp för fast och säker hantering.
SoftGrip-handtag med en ergonomiskt formad profil för att passa handens naturliga form och ett patentsökt greppmönster med stora fördjupningar där fingrarna vilar för maximalt grepp och små fördjupningar där handflatan vilar, vilket bidrar till att motverka blåsor.
Egenskaper
| Varumärke | Fiskars |
| Utförande | L, M |
| Färg | Svart |
| Vikt | 0,82 kg |
| Produkttyp | Snickarhammare |
| Serie | IsoCore |
| Material | Stål |
| Längd | 34,2 cm |
| Storlek | M, L |
| Bredd | 13,6, 13,8 cm |
| Höjd | 3,2, 3,5 cm |

