Värmekamera Thermal Master P2 Pro – Android
4 589 kr

P2 Pro – Android
4 589 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Med en vikt på endast 9 gram är denna värmekamera Pro världens minsta kamera som enkelt fästs på din mobiltelefon. Den kombinerar ultrakompakt design, hög precision och lång batteritid på upp till 400 minuter, vilket gör den idealisk för djurobservationer, felsökning av värmeläckage och andra värmekällor.
Varumärke
Thermal MasterBeskrivning
Med en vikt på endast 9 gram är denna värmekamera Pro världens minsta kamera som enkelt fästs på din mobiltelefon. Den kombinerar ultrakompakt design, hög precision och lång batteritid på upp till 400 minuter, vilket gör den idealisk för djurobservationer, felsökning av värmeläckage och andra värmekällor.
Med en vikt på endast 9 g är det världens minsta värmekamera som fästs på en mobiltelefon. 400 minuters batteritid. Upplösning 256 x 192 och 15x zoom. Perfekt för djurobservationer, men också för att leta efter värmeläckage och andra värmekällor.
Pro-modellen levereras med en magnetisk makrolins. Perfekt för HVAC- och elinstallatörer, bilmekaniker och i stort sett alla som vill observera värmekällor
Funktioner:
- Video och bildbehandling, inspelning
- Upplösning: 256x192, 12um
- Mätningstemperaturer: 20-600 °C
- Driftstemperatur: -15 - 55 °C
- Zoom: 15x
- NETD 40mK, F1.0
- Multipliceringspaletter: 12
- Mått: 27 x 18 x 9,8 mm
- Vikt: 9 g
- Styrsystem: Android 6.0 eller senare (ej kompatibel med iOS-enheter)
- Magnetisk makrolins
Egenskaper
| Varumärke | Thermal Master |
| Art.Nr. | 103476923 |
| Längd | 9,8 mm |
| Vikt | 0,3 kg |
| Driftkälla | Batteri |
| Garanti | 1 år |
| Spänning | 5 V |
| Höjd | 27 mm |
| Bredd | 18 mm |
| EAN-nr | 6438014395760 |

