Klyvyxa Fiskars IsoCore 36" XXL
Nyhet
Rek. pris 2 985 kr
1 046 kr
Se priset!

IsoCore 36" XXL
1 046 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Klyvyxa IsoCore från Fiskars. Slägga med unikt anti-vibrationssystem som ger 50% mindre vibrationer i slaget. Rejäl yxa för exempelvis demolering.
Varumärke
FiskarsBeskrivning
Klyvyxa IsoCore från Fiskars. Slägga med unikt anti-vibrationssystem som ger 50% mindre vibrationer i slaget. Rejäl yxa för exempelvis demolering.
Utrustad med ett ergonomiskt grepp samt felslagsskydd. SoftGrip-handtag med en ergonomiskt formad profil för att passa handens naturliga form och ett patentsökt greppmönster med stora fördjupningar där fingrarna vilar för maximalt grepp och små fördjupningar där handflatan vilar, vilket bidrar till att motverka blåsor.
Egenskaper
| Varumärke | Fiskars |
| Art.Nr. | 810889 |
| Färg | Svart |
| Vikt | 4,72 kg |
| Serie | IsoCore |
| Produkttyp | Klyvyxa |
| Material | Stål |
| Storlek | XXL |
| Längd | 91,4 cm |
| Höjd | 7,5 cm |
| Bredd | 20,1 cm |
| EAN-nr | 6411501560087 |
