Universalyxa Fiskars Norden N7
Nyhet
1 990 kr
639 krSpara 68 %Kampanj

Norden N7
639 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Yxa Norden N7 från Fiskars. En utmärkt yxa vid ett aktiv friluftsliv och vid lägerelden. Norden yxor kombinerar det bästa av två världar. Skaftet är tillverkat av Hickory för den genuina träkänslan.
Varumärke
FiskarsBeskrivning
Yxa Norden N7 från Fiskars. En utmärkt yxa vid ett aktiv friluftsliv och vid lägerelden. Norden yxor kombinerar det bästa av två världar. Skaftet är tillverkat av Hickory för den genuina träkänslan.
Yxhuvudet är infäst med FiberComp för maximal säkerhet. Detta ger även ett överslagsskydd som skyddar skaftet. Tillverkat av FSC-märkt trä.
Egenskaper
| Varumärke | Fiskars |
| Art.Nr. | 811169 |
| Färg | Trä/natur |
| Vikt | 0,791 kg |
| Serie | Norden |
| Garanti | 25 år |
| Produkttyp | Yxa |
| Material | Fibercomp/Trä/Kolstål |
| Längd | 38,6 cm |
| Höjd | 3,3 cm |
| Bredd | 17,2 cm |
| EAN-nr | 6411501701121 |
