Grässax Gardena Classic Vridbar
299 kr
254 krSpara 15 %Kampanj
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Grässax Gardena Classic används för precis kantklippning av gräsmattan. Det ergonomiska handtaget gör arbetet enkelt. Eftersom skäret kan vridas 360° blir arbetet lika enkelt vare sig du är höger- eller vänsterhänt. Grässaxen håller skärpan länge, tack vare härdade och blankgalvaniserade skär. De är även rostskyddade. Det speciella skärlagret gör att saxen klipper jämnt och fint längs hela skäret. Kantsaxen låses enkelt och snabbt med enhandsfattning. Garantiperioden är 25 år.
Varumärke
GardenaBeskrivning
Grässax Gardena Classic används för precis kantklippning av gräsmattan. Det ergonomiska handtaget gör arbetet enkelt. Eftersom skäret kan vridas 360° blir arbetet lika enkelt vare sig du är höger- eller vänsterhänt. Grässaxen håller skärpan länge, tack vare härdade och blankgalvaniserade skär. De är även rostskyddade. Det speciella skärlagret gör att saxen klipper jämnt och fint längs hela skäret. Kantsaxen låses enkelt och snabbt med enhandsfattning. Garantiperioden är 25 år.
Egenskaper
| Varumärke | Gardena |
| Art.Nr. | 1000114826 |
| Längd | 456 mm |
| Produkttyp | Grässax |
| Tillverkarens Art.Nr. | 9011857-01 |
| Garanti | 25 år |
| Bredd | 400 mm |
| Höjd | 105 mm |
| EAN-nr | 4078500873147 |

