Grässax Gardena Comfort Vridbar 08735-20
Rek. pris 499 kr
401 kr
Se priset!

Comfort Vridbar 08735-20
401 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Grässax Gardena Comfort Vridbar möjliggör enkel och precis kanttrimning. Till och med de mest svårtillgängliga ställena i trädgården blir lätta att komma åt. Handtaget ger optimal kraftöverföring gör kantklippningen både enkel och ergonomiskt riktig.
Varumärke
GardenaBeskrivning
Grässax Gardena Comfort Vridbar möjliggör enkel och precis kanttrimning. Till och med de mest svårtillgängliga ställena i trädgården blir lätta att komma åt. Handtaget ger optimal kraftöverföring gör kantklippningen både enkel och ergonomiskt riktig.
Eftersom skäret kan vridas 360° blir arbetet lika enkelt vare sig du är höger- eller vänsterhänt. De mjuka plastdelarna gör handhavandet mycket angenämt. De vågslipade och klibbskyddade skären garanterar ett jämnt och precist resultat. De speciella skärlagren hjälper till med detta. Höjdguiden ser till att klipphöjden blir densamma hela tiden. Kantsaxen låses enkelt och snabbt med enhandsfattning. 25 års garanti.
Egenskaper
| Varumärke | Gardena |
| Art.Nr. | 1000114830 |
| Längd | 381 mm |
| Höjd | 232 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 9011864-01 |
| Produkttyp | Grässax |
| Bredd | 226 mm |
| Garanti | 25 år |
| EAN-nr | 4078500873505 |

