Dieselkanon Tiger King TK-20K Bärbar
3 999 kr

TK-20K Bärbar
3 999 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

TK-20K är en bärbar dieselkanon utan skorsten som drivs med diesel. Är försedd med inbyggd rumstermostart. Förbränningskammare i rostfritt stål med automatisk kylning. Fotosensor för kontroll av lågan och automatisk brännarkontroll. Utrustad med säkerhetstermostat och regleringsutrustning. Värmekanonen är smidig att förflytta tack vare handtaget på ovansidan. Idealisk för torkning på byggplatser samt till uppvärmning av välventilerad utrymmen.
Varumärke
Tiger KingBeskrivning
TK-20K är en bärbar dieselkanon utan skorsten som drivs med diesel. Är försedd med inbyggd rumstermostart. Förbränningskammare i rostfritt stål med automatisk kylning. Fotosensor för kontroll av lågan och automatisk brännarkontroll. Utrustad med säkerhetstermostat och regleringsutrustning. Värmekanonen är smidig att förflytta tack vare handtaget på ovansidan. Idealisk för torkning på byggplatser samt till uppvärmning av välventilerad utrymmen.
Tekniska data
- Spänning: 230 V, 146 W
- Värmekapacitet: 22 kW, 18750 kCal/h, 75000 BTU/h
- Bränsleförbrukning: 2,0 l/h
- Tankvolym: 20 liter
- Mått (lxbxh): 800x335x412 mm
- Vikt: 13,1 kg
- Spänning: 230 V, 146 W
- Värmekapacitet: 22 kW, 18750 kCal/h, 75000 BTU/h
- Bränsleförbrukning: 2,0 l/h
- Tankvolym: 20 liter
- Mått (lxbxh): 800x335x412 mm
- Vikt: 13,1 kg
Egenskaper
| Varumärke | Tiger King |
| Art.Nr. | 4000015437 |
| Spänning | 230 V |
| Höjd | 412 mm |
| Längd | 800 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | TK-20K |
| Effekt/prestanda | 146 W |
| Driftkälla | Diesel |
| Typ | Dieselkanon |
| Vikt | 13,1 kg |
| Bredd | 335 mm |
| Tankvolym | 20 l |
| Effekt | 146 W |
| EAN-nr | 7340198512798 |




