Luftridå Frico PAECSBredd: 2050 mm, 3100 m³/h
19 995 kr
Se priset!
Vald variant
Bredd:
2050 mm

PAECS
Bredd: 2050 mm, 3100 m³/h
19 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Luftridå Frico PAECS är en slank och kostnadseffektiv luftridå med EC-motor och inbyggd reglering för kylrum.
Varumärke
FricoBeskrivning
Luftridå Frico PAECS är en slank och kostnadseffektiv luftridå med EC-motor och inbyggd reglering för kylrum.
Övrigt
- Installationshöjd för kylrum upp till 4 m
- Horisontellt montage
- Längder: 1, 1,5 och 2 m
PAECS skapar ett effektivt hinder mellan olika temperaturzoner. Med steglös styrning som ställs in för öppen respektive stängd dörr, fås en exakt injustering för varje installation, med optimerad skyddsnivå till lägsta möjliga energiförbrukning. PAECS är ett perfekt val för kyl- och frysrumsapplikationer.
OBS! Rekommenderad installationshöjd kan variera beroende på den aktuella lokalen.
- Installationshöjd för kylrum upp till 4 m
- Horisontellt montage
- Längder: 1, 1,5 och 2 m
PAECS skapar ett effektivt hinder mellan olika temperaturzoner. Med steglös styrning som ställs in för öppen respektive stängd dörr, fås en exakt injustering för varje installation, med optimerad skyddsnivå till lägsta möjliga energiförbrukning. PAECS är ett perfekt val för kyl- och frysrumsapplikationer.
OBS! Rekommenderad installationshöjd kan variera beroende på den aktuella lokalen.
Egenskaper
| Varumärke | Frico |
| Art.Nr. | 154848 |
| Luftflöde | 3100 m3/h |
| Vikt | 28 kg |
| Bredd | 2050 mm |
| Färg | Vit/Grå |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 245 mm |
| Höjd | 209 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Serie | PAECS |
| Typ | Luftridå |
| RSK-nr | 6703758 |
| EAN-nr | 7393410531176 |
