Luftridå Frico PAF2500 E ElvärmeBredd: 1050 mm, 5000W, 1450 m³/h
15 125 kr
11 139 krSpara 26 %Kampanj
Vald variant
Bredd:
1050 mm
Effekt/prestanda:
5000 W

PAF2500 E Elvärme
Bredd: 1050 mm, 5000W, 1450 m³/h
11 139 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Luftridå Frico PAF2500 är en smal luftridå för entréer med energieffektivt styrsystem. Den har en rekommenderad installationshöjd på 2,5 m och är framtagen för horisontellt montage i butiker, kontor och offentliga lokaler. Luftridån tillsammans med det intelligenta styrsystemet ger dig möjlighet att enkelt optimera din komfort och spara energi.
Varumärke
FricoBeskrivning
Luftridå Frico PAF2500 är en smal luftridå för entréer med energieffektivt styrsystem. Den har en rekommenderad installationshöjd på 2,5 m och är framtagen för horisontellt montage i butiker, kontor och offentliga lokaler. Luftridån tillsammans med det intelligenta styrsystemet ger dig möjlighet att enkelt optimera din komfort och spara energi.
Rekommenderad installationshöjd kan variera beroende på den aktuella lokalen.
Styrsystemet beställs separat.
Styrsystemet beställs separat.
Egenskaper
| Varumärke | Frico |
| Art.Nr. | 246823 |
| Luftflöde | 1450 m3/h |
| Effekt/prestanda | 5000 W |
| Vikt | 19 kg |
| Bredd | 1050 mm |
| Effekt | 5000 W |
| Färg | Vit/Grå |
| Spänning | 400 V |
| Djup | 345 mm |
| Höjd | 210 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Serie | Pamir |
| Typ | Luftridå |
| EAN-nr | 7393410534818 |
