Luftridå Frico PAF2500 E ElvärmeBredd: 1560 mm, 8000W, 2200 m³/h
19 355 kr
14 223 krSpara 27 %Kampanj
Vald variant
Bredd:
1560 mm
Effekt/prestanda:
8000 W

PAF2500 E Elvärme
Bredd: 1560 mm, 8000W, 2200 m³/h
14 223 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Luftridå Frico PAF2500 är en smal luftridå för entréer med energieffektivt styrsystem. Den har en rekommenderad installationshöjd på 2,5 m och är framtagen för horisontellt montage i butiker, kontor och offentliga lokaler. Luftridån tillsammans med det intelligenta styrsystemet ger dig möjlighet att enkelt optimera din komfort och spara energi.
Varumärke
FricoBeskrivning
Luftridå Frico PAF2500 är en smal luftridå för entréer med energieffektivt styrsystem. Den har en rekommenderad installationshöjd på 2,5 m och är framtagen för horisontellt montage i butiker, kontor och offentliga lokaler. Luftridån tillsammans med det intelligenta styrsystemet ger dig möjlighet att enkelt optimera din komfort och spara energi.
Rekommenderad installationshöjd kan variera beroende på den aktuella lokalen.
Styrsystemet beställs separat.
Styrsystemet beställs separat.
Egenskaper
| Varumärke | Frico |
| Art.Nr. | 246827 |
| Luftflöde | 2200 m3/h |
| Effekt/prestanda | 8000 W |
| Vikt | 30 kg |
| Bredd | 1560 mm |
| Effekt | 8000 W |
| Färg | Vit/Grå |
| Spänning | 400 V |
| Djup | 345 mm |
| Höjd | 210 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Serie | Pamir |
| Typ | Luftridå |
| EAN-nr | 7393410534856 |
