Värmefläkt El-Björn VF 9
Rek. pris 9 347 kr
3 431 kr
Se priset!

VF 9
3 431 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Värmefläkt VF 9 från El-Björn. Tålig varmluftsfläkt i pulverlackerad förzinkad stålplåt. Försedd med unikt raster som ökar kastlängden. Kan monteras på vägg med medföljande upphängningskonsol. Levereras med 2 meter kabel och stickpropp.
Varumärke
El-BjörnBeskrivning
Värmefläkt VF 9 från El-Björn. Tålig varmluftsfläkt i pulverlackerad förzinkad stålplåt. Försedd med unikt raster som ökar kastlängden. Kan monteras på vägg med medföljande upphängningskonsol. Levereras med 2 meter kabel och stickpropp.
Produktfördelar
- Korrosionsbeständig förzinkad stålplåt
- Kraftig fläktmotor med låg ljudnivå
- Unikt raster som ökar kastlängden
- Avsedd både för tillfällig och permanent uppvärmning
- Överhettningsskydd
- Mekanisk termostat för rumstemperaturreglering
- Spänning 3 x 400 V
- Korrosionsbeständig förzinkad stålplåt
- Kraftig fläktmotor med låg ljudnivå
- Unikt raster som ökar kastlängden
- Avsedd både för tillfällig och permanent uppvärmning
- Överhettningsskydd
- Mekanisk termostat för rumstemperaturreglering
- Spänning 3 x 400 V
Egenskaper
| Varumärke | El-Björn |
| Art.Nr. | E8726332 |
| Luftflöde | 750 m3/h |
| Färg | Blå |
| Anslutning | CEEstickpropp |
| Spänning | 400 V |
| Djup | 410 mm |
| Utförande | Värmefläkt med sladd och CEE-don 400V |
| Höjd | 430 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Material | Stålplåt |
| Effekt/prestanda | 9000 W |
| Produkttyp | Värmefläkt |
| Bredd | 360 mm |
| Bullernivå | 50 dBa |
| EAN-nr | 7392274263322 |
