Värmefläkt Frico Cat CN
fr.4 167 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant

Cat CN
4 167 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Värmefläkt Frico Cat CN är en kompakt värmefläkt för mindre lokaler. Cat från Frico är en serie kompakta och tysta värmefläktar för stationärt bruk. De passar bra i den lilla lagerlokalen, i garaget, verkstaden eller butiken. Värmefläkt Cat har en klassiskt ren design i vitlackerad stålplåt. Den är liten, diskret och lättplacerad.
Varumärke
FricoBeskrivning
Värmefläkt Frico Cat CN är en kompakt värmefläkt för mindre lokaler. Cat från Frico är en serie kompakta och tysta värmefläktar för stationärt bruk. De passar bra i den lilla lagerlokalen, i garaget, verkstaden eller butiken. Värmefläkt Cat har en klassiskt ren design i vitlackerad stålplåt. Den är liten, diskret och lättplacerad.
Övrigt
- Värmeeffekt: 3 - 9 kW
- IP44
- Värmeeffekt: 3 - 9 kW
- IP44
Egenskaper
| Varumärke | Frico |
| Färg | Vit |
| Spänning | 400 V |
| IP-Klassning | IP44 |
| Serie | Cat |
| Produkttyp | Värmefläkt |
| Luftflöde | 280 m3/h, 480 m3/h, 720 m3/h |
| Djup | 276, 335 mm |
| Höjd | 255, 315 mm |
| Effekt/prestanda | 3000, 5000, 9000 W |
| Vikt | 6,3, 6,4, 10,5 kg |
| Bredd | 335, 405 mm |
