Kompressor Einhell TC-AC 190/24/8, 24L 8BAR
Rek. pris 1 899 kr
1 608 kr
Se priset!

TC-AC 190/24/8, 24L 8BAR
1 608 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Kompressor från Varumärket Einhell. Oljesmörjning säkerställer lång driftlivslängd. Enkel transport med gummihjul och bärhandtag . Snabbkoppling och manometer för tryckstyrning. Reduktionsventil för justering av drifttryck. Automatiskt brytare, insugsfilter. Envägsventil, säkerhetsventil. Fot med gummiplatta som reducerar buller. 10 Års garanti mot genomrostning av tanken.
Varumärke
EinhellBeskrivning
Kompressor från Varumärket Einhell. Oljesmörjning säkerställer lång driftlivslängd. Enkel transport med gummihjul och bärhandtag . Snabbkoppling och manometer för tryckstyrning. Reduktionsventil för justering av drifttryck. Automatiskt brytare, insugsfilter. Envägsventil, säkerhetsventil. Fot med gummiplatta som reducerar buller. 10 Års garanti mot genomrostning av tanken.
Egenskaper
- Strömförsörjning: 220-240 V ~ 50 Hz
- Max. effekt (S2, S2-tid): 1 500 W, 15 min
- Motorvarvtal: 2 850 v/min
- Sugkapacitet: 165 l/min
- Luftmängd vid 0 bar: 110 l/min
- Luftmängd vid 4 bar: 75 l/min
- Luftmängd vid 7 bar: 55 l/min
- Max. drifttryck: 8 bar
- Antal cylindrar: 1 st.
- Tankvolym: 24 l
-
- Strömförsörjning: 220-240 V ~ 50 Hz
- Max. effekt (S2, S2-tid): 1 500 W, 15 min
- Motorvarvtal: 2 850 v/min
- Sugkapacitet: 165 l/min
- Luftmängd vid 0 bar: 110 l/min
- Luftmängd vid 4 bar: 75 l/min
- Luftmängd vid 7 bar: 55 l/min
- Max. drifttryck: 8 bar
- Antal cylindrar: 1 st.
- Tankvolym: 24 l
-
Egenskaper
| Varumärke | Einhell |
| Art.Nr. | 4007325 |
| Driftkälla | El |
| Typ | Kompressor |
| Användningsområde | DIY |
| Spänning | 230 V |
| Höjd | 572 mm |
| Längd | 578 mm |
| Max Tryck | 8 bar |
| Effekt | 1500 W |
| Effekt/prestanda | 1500 W |
| Volym | 24 l |
| Vikt | 20,78 kg |
| Bredd | 258 mm |
| EAN-nr | 4006825610635 |







