Kompressor Einhell TE-AC 110/6
Nyhet
2 069 kr
1 971 krSänkt pris!

TE-AC 110/6
1 971 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Kompressorn TE-AC 110/6 Silent Plus utmärker sig genom låg bullernivå på 57 dB (LpA-värde) – en tyst kompressor, mycket tystare än vanliga apparater med samma effekt. Kompressorn med 6 l-trycklufttank och låg vikt kan transporteras enkelt och med enkla handgrepp. Vibrationsdämpande fötter gör att den står säkert. Einhell ger 10 års garanti mot att det rostar hål i tanken. Den ha ren olje- och servicefri pump med servicefri pump som inte kräver mycket underhåll, en tömningskran för komfortabel skötsel, en säkerhetsventil, manometer och snabbkoppling för reglerat arbetstryck, samt en reduceringsventil för användningar med upp till 8 bar.
Varumärke
EinhellBeskrivning
Kompressorn TE-AC 110/6 Silent Plus utmärker sig genom låg bullernivå på 57 dB (LpA-värde) – en tyst kompressor, mycket tystare än vanliga apparater med samma effekt. Kompressorn med 6 l-trycklufttank och låg vikt kan transporteras enkelt och med enkla handgrepp. Vibrationsdämpande fötter gör att den står säkert. Einhell ger 10 års garanti mot att det rostar hål i tanken. Den ha ren olje- och servicefri pump med servicefri pump som inte kräver mycket underhåll, en tömningskran för komfortabel skötsel, en säkerhetsventil, manometer och snabbkoppling för reglerat arbetstryck, samt en reduceringsventil för användningar med upp till 8 bar.
Egenskaper
| Varumärke | Einhell |
| Art.Nr. | 4020600 |
| Höjd | 480 mm |
| Längd | 500 mm |
| Typ | Kompressor |
| Användningsområde | DIY |
| Vikt | 14,95 kg |
| Bredd | 175 mm |
| EAN-nr | 4006825640885 |





