Luftsåg Teng Tools HD ARS01
4 868 kr
Se priset!

HD ARS01
4 868 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

En effektiv plåtsåg från Teng Tools för många användningsområden. Den är användbar i ett flertal material som stålplåt, aluminium, koppar, plast, trä etc. Har ett ergonomiskt utformat handtag som isoleras mot kyla och vibrationer. Utblåsningsslang som reducerar ljudet och leder returluften från arbetsstycket.
Övrigt
- Ställbart bladstöd.
- Kan användas med avbrutna bågfilsblad.
- Försedd med säkerhetspådrag.
- Luftutsläpp genom handtaget.
- Slaghastighet 9000 slag/min.
- Anslutningsgänga: 1/4 G
Övrigt
- Ställbart bladstöd.
- Kan användas med avbrutna bågfilsblad.
- Försedd med säkerhetspådrag.
- Luftutsläpp genom handtaget.
- Slaghastighet 9000 slag/min.
- Anslutningsgänga: 1/4 G
Varumärke
Teng ToolsBeskrivning
En effektiv plåtsåg från Teng Tools för många användningsområden. Den är användbar i ett flertal material som stålplåt, aluminium, koppar, plast, trä etc. Har ett ergonomiskt utformat handtag som isoleras mot kyla och vibrationer. Utblåsningsslang som reducerar ljudet och leder returluften från arbetsstycket.
Övrigt
- Ställbart bladstöd.
- Kan användas med avbrutna bågfilsblad.
- Försedd med säkerhetspådrag.
- Luftutsläpp genom handtaget.
- Slaghastighet 9000 slag/min.
- Anslutningsgänga: 1/4 G
Övrigt
- Ställbart bladstöd.
- Kan användas med avbrutna bågfilsblad.
- Försedd med säkerhetspådrag.
- Luftutsläpp genom handtaget.
- Slaghastighet 9000 slag/min.
- Anslutningsgänga: 1/4 G
Egenskaper
| Varumärke | Teng Tools |
| Art.Nr. | 245500103 |
| Typ | Luftsåg |
| Längd | 245 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | ARS01 |
| Driftkälla | Tryckluft |
| Vibrationsvärde | 2,4 m/s2 |
| Vikt | 0,7 kg |
| EAN-nr | 5020385230200 |
