Avloppsarmatur Unidrain Nisch
Rek. pris 4 568 kr
fr.2 933 kr
Se priset!
Välj variant

Nisch
2 933 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Avloppsarmatur Nisch från Unidrain är en avloppsarmatur med bakre väggfläns, två sidoväggflänsar och med inbyggt fall mot utloppet. Denna armatur är anpassad för duschnischar med tre fasta väggar. Avloppsarmaturen har tre väggflänsar och en golvfläns för anslutning av tätskikt.
Varumärke
UnidrainBeskrivning
Avloppsarmatur Nisch från Unidrain är en avloppsarmatur med bakre väggfläns, två sidoväggflänsar och med inbyggt fall mot utloppet. Denna armatur är anpassad för duschnischar med tre fasta väggar. Avloppsarmaturen har tre väggflänsar och en golvfläns för anslutning av tätskikt.
Egenskaper
| Varumärke | Unidrain |
| Art.Nr. | 1001.0700U |
| Färg | Rostfritt Stål |
| Passar till | ClassicLine, HighLine |
| Material | Rostfritt stål |
| Placering | Nisch |
| Höjd | 57 mm |
| Bredd | 150 mm |
| Längd | 702, 802, 902, 1002, 1202 mm |
| Vikt | 2,3, 3,3, 2,02, 2,54, 2,86 kg |
