Avloppsram Unidrain HighLineSvart, 1000x15 mm
Rek. pris 7 933 kr
6 535 kr
Se priset!
Vald variant
Utförande:
1000x15 mm
Modell:
Integrerad/mot vägg eller mellan väggar
Färg:
Svart
Yta:
PVD

HighLine
Svart, 1000x15 mm
6 535 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Avloppsram HighLine från Unidrain är en ram du kan välja att komplettera din HighLine-panel med för en elegant helhetsdesign. Ramens överdel är gjord av massivt rostfritt stål (4 mm) med borstad yta. Inlägg orienterar ramen i exakt läge i avloppsarmaturen. Denna ram kan väljas bort i HighLine serien. Ramhöjd beräknas klinkerstjocklek + ca 2 mm för klinkerfix och tätskikt. Passar till Armatur 1001, 1002, 1003, 1004, Modul 1100 samt Showerline.
Varumärke
UnidrainBeskrivning
Avloppsram HighLine från Unidrain är en ram du kan välja att komplettera din HighLine-panel med för en elegant helhetsdesign. Ramens överdel är gjord av massivt rostfritt stål (4 mm) med borstad yta. Inlägg orienterar ramen i exakt läge i avloppsarmaturen. Denna ram kan väljas bort i HighLine serien. Ramhöjd beräknas klinkerstjocklek + ca 2 mm för klinkerfix och tätskikt. Passar till Armatur 1001, 1002, 1003, 1004, Modul 1100 samt Showerline.
HighLine ramarna finns i höjderna 10, 12, 15 och 25 mm. För anpassning till golvplattornas tjocklek. Ramens överdel är tillverkad i massivt rostfritt stål med borstad yta. Inlägg orienterar ramen i exakt läge i avloppsarmaturen. Ramen kan väljas bort i HighLine serien. Ramhöjd beräknas klinkerstjocklek + ca 2 mm för klinkerfix och tätskikt. Passar till Armatur 1001, 1002, 1003, 1004, Modul 1100 samt Showerline.
Egenskaper
| Varumärke | Unidrain |
| Art.Nr. | 7129728 |
| Färg | Svart |
| Utförande | 1000x15 mm |
| Höjd | 15 mm |
| Längd | 995 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 1917.1015 |
| Modell | Integrerad/mot vägg eller mellan väggar |
| Yta | PVD |
| Material | Rostfritt stål |
| Serie | HighLine |
| Typ | Linjeavlopp |
| RSK-nr | 7129728 |
| EAN-nr | 5707692012285 |
