Golvbrunnssil Purus 220 Plast
Rek. pris 548 kr
423 kr
Se priset!

220 Plast
423 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Golvbrunnssil SR 220 är en sil i plast som passar alla Purus golvbrunnar med sildimension 220 mm. Silens design är utformad för att säkerställa ett bra flöde och har belastningsklass K3, vilket betyder normal gångtrafik, dvs för upp till 300 kg belastning. Anpassad för vinyl.
Varumärke
PurusBeskrivning
Golvbrunnssil SR 220 är en sil i plast som passar alla Purus golvbrunnar med sildimension 220 mm. Silens design är utformad för att säkerställa ett bra flöde och har belastningsklass K3, vilket betyder normal gångtrafik, dvs för upp till 300 kg belastning. Anpassad för vinyl.
Egenskaper
| Varumärke | Purus |
| Art.Nr. | 7138051 |
| Färg | Vit |
| Anslutning | Ø220 mm |
| Passar till | Till Bigg och Heavy |
| Material | PP |
| Standard | SS-EN1253 |
| Typ | Sil |
| Djup | 221 mm |
| Höjd | 19 mm |
| Vikt | 0,28 kg |
| Bredd | 221 mm |
| RSK-nr | 7138051 |
| EAN-nr | 7394000230165 |

