Klinkerram Purus Rib 155x155 mm
fr.1 634 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant

Rib 155x155 mm
1 634 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Klinkerramen Rib är en svensktillverkad klinkerram med fyrkantig golvbrunnssil av hög kvalitet, tillverkad i 1,5 mm rostfritt stål. Klinkerramen ingår i designserien Purus Square, men passar de flesta golvbrunnsfabrikat. Dess stilrena design lyfter både badrummets inredning och säkerställer ett bra flöde. Anpassad för klinker.
Varumärke
PurusBeskrivning
Klinkerramen Rib är en svensktillverkad klinkerram med fyrkantig golvbrunnssil av hög kvalitet, tillverkad i 1,5 mm rostfritt stål. Klinkerramen ingår i designserien Purus Square, men passar de flesta golvbrunnsfabrikat. Dess stilrena design lyfter både badrummets inredning och säkerställer ett bra flöde. Anpassad för klinker.
Egenskaper
- Tillverkad i 1,5 mm rostfritt stål
- Passar de flesta golvbrunnsfabrikat
- Stilren design som säkerställer ett bra flöde
- Svensktillverkad
- Tillverkad i 1,5 mm rostfritt stål
- Passar de flesta golvbrunnsfabrikat
- Stilren design som säkerställer ett bra flöde
- Svensktillverkad
Egenskaper
| Varumärke | Purus |
| Ytbehandling | PVD |
| Djup | 155 mm |
| Utförande | Rib |
| Flöde | K3 |
| Höjd | 6 mm |
| Material | Rostfritt stål 1.4301 |
| Serie | Square |
| Yta | Borstad |
| Produkttyp | Klinkerram |
| Vikt | 0,31 kg |
| Bredd | 155 mm |
| Storlek | 155x155x6 mm |
| Färg | Brons, Mattsvart, Mässing |
