Ventil Danfoss RA-N Rak Med FörinställningG10
255 kr
Se priset!
Vald variant
Dimension:
G10 mm

RA-N Rak Med Förinställning
G10
255 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Danfoss RA-N ventil - med förinställning. Ventiler med förinställning används i vattenburna 2-rörssystem för att säkra optimal fördelning av vattnet i värmesystemet. Förinställningen gör det möjligt att exakt ställa in den beräknade vattengenomströmningen. Förinställningen sker utan att använda verktyg. Passar mot Danfoss termostater med RA-fäste.
Varumärke
DanfossBeskrivning
Danfoss RA-N ventil - med förinställning. Ventiler med förinställning används i vattenburna 2-rörssystem för att säkra optimal fördelning av vattnet i värmesystemet. Förinställningen gör det möjligt att exakt ställa in den beräknade vattengenomströmningen. Förinställningen sker utan att använda verktyg. Passar mot Danfoss termostater med RA-fäste.
Egenskaper
| Varumärke | Danfoss |
| Art.Nr. | 4818209 |
| Dimension | G10 mm |
| Färg | Krom |
| Utförande | Rak, utan koppling, För ventil RA-VL |
| Material | Mässing |
| Tryck | 10 Bar |
| Serie | RA-N |
| Typ | Ventil |
| Djup | 93 mm |
| Höjd | 31 mm |
| Vikt | 0,16 kg |
| Bredd | 77 mm |
| RSK-nr | 4818209 |
| EAN-nr | 5702420013343 |
