Ficklampa Mareld Nimbus 2000 RE
2 381 kr

Nimbus 2000 RE
2 381 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Uppladdningsbar och mycket stark ficklampa som ger ett fantastiskt ljus. Nimbus 2000 Re är mycket stöttålig, då den är tillverkad i flygplansaluminium. Fyra olika ljuslägen samt försedd med skydd över on/off-knappen för att förhindra att lampan tänds av misstag.
Varumärke
MareldBeskrivning
Uppladdningsbar och mycket stark ficklampa som ger ett fantastiskt ljus. Nimbus 2000 Re är mycket stöttålig, då den är tillverkad i flygplansaluminium. Fyra olika ljuslägen samt försedd med skydd över on/off-knappen för att förhindra att lampan tänds av misstag.
Egenskaper
| Varumärke | Mareld |
| Art.Nr. | 690003983 |
| IP-Klassning | IP68 |
| Spänning | 3,7 V |
| Längd | 158 mm |
| Ljuskälla | LED |
| Driftkälla | Batteri |
| Typ | Ficklampa |
| Version | Med batteri |
| Vikt | 0,311 kg |
| Bredd | 50 mm |
| Laddtid | 6 hour(s) |
| Ljusflöde | 2000 lumen |
| EAN-nr | 7311662249892 |

