Industriarmatur Hide-A-Lite IND Liteline IP65 1500 840 BT
5 196 kr
3 985 krSpara 23 %Kampanj

IND Liteline IP65 1500 840 BT
3 985 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Högeffektiv lysrörsersättare med olika styrningsmöjligheter. Skjutbara multifästen och separat kopplingsutrymme i gavlarna. Snabbplintar 5x2,5mm2 för överkoppling som standard, förskruvning M20 och knockouts i varje gavel. Anpassad för montage på armaturskena, nyckelhål för montage i tak och integrerat vajerupphäng med krok och kroklås. D-märkt, IP65- och IK09-klassad för installation i tuffare miljöer och utrymmen med förhöjd brandrisk. Liteline IP65 är perfekt lämpad för parkeringshus, snickerier, dammiga och smutsiga industrier.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Högeffektiv lysrörsersättare med olika styrningsmöjligheter. Skjutbara multifästen och separat kopplingsutrymme i gavlarna. Snabbplintar 5x2,5mm2 för överkoppling som standard, förskruvning M20 och knockouts i varje gavel. Anpassad för montage på armaturskena, nyckelhål för montage i tak och integrerat vajerupphäng med krok och kroklås. D-märkt, IP65- och IK09-klassad för installation i tuffare miljöer och utrymmen med förhöjd brandrisk. Liteline IP65 är perfekt lämpad för parkeringshus, snickerier, dammiga och smutsiga industrier.
Industriarmatur Liteline IP65 1500 840 Bluetooth, 6850lm, 50W. D-märkt, IK09 kupa av polykarbonat. Bluetooth och DALI-2
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | 7217692 |
| Färg | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 50 W |
| IP-Klassning | IP65 |
| Höjd | 83 mm |
| Längd | 1625 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 115 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 4000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 4508 |
| Material | Aluminium, Polykarbonat |
| Serie | Liteline IP65 |
| Produkttyp | Industriarmatur |
| Vikt | 3,29 kg |
| Bredd | 84 mm |
| Dimbar | Ja |
| EAN-nr | 7392971146898 |




